Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
když Územní organizace Svazu diabetiků (SD) v našem městě hodnotila svoji činnost za uplynulý rok. 26. ledna 2009 se nás do dvou místností motorestu Bonet „vešlo“ 124. V současné době má SD 206 členů. Kladu si nerudovskou otázku „Kam s námi?“ Obsáhlou zprávu o činnosti v loňském roce přednesl pan F. Kolek. Nelze vyjmenovat všechny akce. Každý měsíc přinese nové zážitky, které pro své členy přichystal výbor SD. Byly to krátké výlety do krásného okolí našeho města (Práčov, Libáň, Svídnice, Strádov,…) i celodenní výlety za poznávání naší vlasti (Svojšice, Polička, Častolovice, Konopiště…).

Dvakrát ročně odjíždějí naši členové na ozdravné pobyty do Podhájské, kde načerpávají nové síly v termálních pramenech. A rekondiční pobyt v Jánských Lázních opravdu neměl chybu. Skvěle připravený program, výborná strava a ochotný personál, to vše přispělo k dobré pohodě nás všech.

Ani péče o tělesnou kondici není našim členům cizí. Dvakrát týdně chodí cvičit, zaplavou si v bazénu DSS a někteří jezdí plavat do Chrudimě.

Také glukometry, které naši členové získali zdarma přispívají ke kontrole našeho zdraví. Nezapomínáme ani na své spoluobčany v domě s pečovatelskou službou. Návštěvy as drobnými dárky potěší obě strany – dárce i obdarované.

Byla navázána spolupráce s SD v Pardubicích, která bude určitě přínosem pro obě organizace. Těšíme se, že jejich hudební skupina ŽIVAŇANKA bude přinášet radost i nám. Opravdu nelze vyjmenovat všech 37 akcí, které se v loňském roce uskutečnily. Dá to hodně práce, aby bylo vše perfektně připraveno. Patří za to poděkování celému výboru SD a mnoha dalším členům.

Za mimořádnou práci pro SD byla oceněna naše předsedkyně paní Olga Slachová. Ocenění převzala 14.11.2008 v Brožíkově síni na Staroměstské radnici v Praze. Zároveň tam převzala ocenění pro dlouholetou, stále čilou a aktivní paní Vlastu Tycovou, kterého se jí dostalo při příležitosti jejího životního jubilea. Oběma dodatečně co nejsrdečněji blahopřejeme. Na výroční schůzi ocenila předsedkyně 12 členů organizace, kteří věnují hodně svého času a energie pro dobrý chod organizace. Drobný dárek a kytička je určitě potěšily.

I letošní rok bude bohatý na události jek vyplynulo ze zprávy p. předsedkyně. První velkou akcí bude výstava s názvem: JARO – nejkrásnější období.

V tomto duchu jarních tradic uspořádá SD ve dnech 2. – 4. dubna 2009 v Kulturním domě tradiční velikonoční výstavu. Určitě zde naleznete inspiraci na výzdobu svých domovů. Košíčky ručně malovaných kraslic, květinová aranžmá, perníčky, pěkné výšivky a háčkované dečky na Váš slavnostní stůl. Spoustu dalších nápadů na vytvoření té pravé jarní atmosféry Vám nabídnou naše členky.

Těšíme se na Vás.
Členka SD
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.březen 2009
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany