Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Přinášíme vám pozvánky na 57. a 58. Laskavý večer.

57.
PŘIJEDE FYZICKÝ BÁSNÍK PETR VÁŠA

Host 57. Laskavého večera 9. 12. bude mírně řečeno zajímavý. Přijede brněnský herec, zpěvák, hudebník (kdysi kapela Skopce, nyní Ty syčáci), výtvarník, básník a pedagog Petr Váša. Předvede fyzické básnictví, tj. styl, který sám vymyslel a jako jediný na této planetě ho předvádí. Pro mnohé to bude jistě velice zajímavé, vtipné, krásné, v každém případě originální. Nemusí to tak ale působit na každého. Ač všechny srdečně zvu, musím pro klid svého svědomí některé návštěvníky také trochu varovat. Kdo si pod pojmem poezie představí pouze verše Seiferta, Nezvala, Kainara a jiných klasiků bude v šoku. Kdo si pod pojmem recitace vybaví pouze Mirka Kováříka, Radovana Lukavského či Alfréda Strejčka, bude v šoku podruhé. Fyzické básnictví Petra Váši je něco zcela jiného, něco co nejde popsat slovy. Váša si vytvořil svůj vlastní jazyk, vlastně hned jazyky tři. Ty však mají s češtinou společné pramálo. A vlastní básnění to je hra na vlastní tělo, nesrozumitelná slova, skřeky a spousta pohybu. Zkrátka, to se musí vidět.
V Laskavém večeru pak vystoupí ještě jeden host. Ten je naopak ve Slatiňanech již dostatečně známý. Je jím výborný čáslavský písničkař Marcel Kříž, který vystupoval ve 25. LV s J. H. Krchovským a v 37. LV s Janou Jiráskovou.

58.
LASKAVÝ VEČER VE SVÁTEČNÍM

58. Laskavý večer bude 22. 12., tedy dva dny před Vánocemi, tentokrát netradičně v pondělí. Sváteční, již tak pěknou, náladu ještě zpestří Alfréd Strejček a Renata Klečková. Přijďte si odpočinout od toho předvánočního shonu a všeobecnému bláznění. Přijďte se pobavit a nasát tu pravou, nekomerční vánoční náladu. Od MěÚ k tomu dostanete tradiční vínečko a kávu, z čajovny Luna dobrý čaj a když si třeba přinesete trochu cukroví, tak to snad bude lepší než u televize.

Oba LV začínají v 19 hodin.
Zdeněk Jirásek
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.prosinec 2008
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany