Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Sotva jeden měsíc uplynul od začátku školního roku, děti se dobře adaptovaly na to, že chodí do mateřské školy a to umožnilo uspořádat pro všechny výlet. Ani dřívější ranní vstávání dětem nevadilo, jen aby byly včas ve školce. A kam směřovaly dva plně naložené autobusy bezpečně řízené řidiči z firmy pana Matějky ze Slatiňan? Tentokrát to bylo na vojenské letiště v Pardubicích.

Tam na nás čekal pan ing. Šumpík z Chrasti, kterému patří velké poděkování za umožnění takové podívané tam, kam se jen tak někdo nedostane a který nás celou exkurzí provedl. Ani drobný déšť a vítr děti neodradil dívat se na startující a přilétající stíhačky, jejich rolování po ranvejích se zdravícími piloty v jejich kabinách. Obrovským zážitkem pro děti bylo posadit se do opravdového letadla a do opravdové helikoptéry. V hangárech mohly vidět letadla a helikoptéry včetně řídících kabin, kam se některé z dětí i posadily a staly se na chvíli jako pilotem. Sledovaly práci kolem přípravy letadel k letu, tankování petroleje a další zajímavosti, se kterými se v běžném životě jen těžko setkají. Nejvíce se dětem líbila malá dopravní letadla, která připomínala letadlo z knížek Bohumila Říhy Honzíkova cesta a O letadélku Káněti, které znají z poslechu četby a z prohlížení obrázků obou knih.

Své zážitky z výletu děti vyprávěly se zaujetím a ztvárnily je do hezkých výtvarných prací, které mohly zhlédnout rodiče dětí v mateřské škole. Jejich hry byly motivovány také touto tématikou i v dalších dnech.

Hana Rudová, ředitelka MŠ
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 3.listopad 2008
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany