Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Jak jsme již zmínily, 7. června proběhl 3. ročník „Velkolepého pochodu“, a touto cestou bychom chtěly poděkovat lidem, bez jejíchž pomoci bychom velice těžko uskutečnily myslíme si opravdu vydařené odpoledne.

Svůj volný čas obětovali a do různých aktivit ze svého oboru zapojili příchozí, a tím přiblížili dětem i dospělým jejich práci a zároveň si s nimi mohli vyzkoušet různé soutěže, které pro ně připravili. Řeč je o dobrovolných hasičích ze Slatiňan. Volný čas dětem čekajícím na pohádku na Kočičím hrádku zpříjemnil různými hrami uprostřed lesa oddíl Robi ze Slatiňan. Upoutali děti nejen zajímavými soutěžemi, po jejichž absolvování dostal každý sladkou odměnu, ale i velice příjemným a milým přístupem k dětem, a odvedli tak přímo profesionální práci. Postarali se i o udržení ohniště na Monacu, kde se opékala uzenina.

Každé stanoviště bylo označeno pořadovým číslem a ručně malovaným „billboardem“. O jejich výrobu se postarali žáci a žákyně Základní umělecké školy ve Slatiňanech pod vedením paní učitelky Věry Jandové. Výborná spolupráce je navázána také s hřebčínem. Díky jejich vstřícnosti a ochotě nejeden kluk, holčička anebo celá rodinka mířila Kaštankou v kočáře taženým koňmi. A nemalý dík patří i majitelům Monaca, kteří nám ochotně zapůjčili veškeré potřebné prostory včetně ohniště a „Perníkové chaloupky“.

Takže ještě jednou všem výše uvedeným mnohokrát děkujeme.
Renata Maryšková
Infocentrum Slatiňany
Autor: Infocentrum, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 30.červen 2008
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany