Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Slatiňanské skautské středisko si letos připomíná své 75. výročí založení. V dubnu proběhlo velké setkání v Šiškovicích, kde si děti ze slatiňanských oddílů mohly poměřit své dovednosti, odvahu, vynalézavost i šikovnost v různých úkolech a disciplínách. U táborového ohně jsme pak vzpomínali na časy minulé, přemýšleli nad skautskými hodnotami…

O něco později jsme v rámci Čarodějnic uspořádali v indiánském týpí u sokolovny výstavku k historii střediska. Nechyběly i různé hry a disciplíny, po nichž následovalo tradiční zapálení ohně. Děkujeme TJ Sokol za to, že nám pravidelně umožňuje pořádání této mezi rodiči a dětmi oblíbené podoby Čarodějnic v prostorách za sokolovnou.

V květnu jsme vyrazili do dalekých končin. 30 členů našeho střediska cestovalo do nejzápadnější části Německa, aby se mohlo radovat ze společného mezinárodního skautského setkání Intercamp, které se letos konalo na březích řeky Mosely u městečka Bernkastel-Kues.

Cestou tam jsme prozkoumali univerzitní město Heidelberg, navštívili legendami opředený Worms a při zpáteční cestě obdivovali sídelní město Karla Velikého Cáchy, které nás očarovaly svojí starobylou katedrálou. Samotný Intercamp je několikatisícové setkání skautů a skautek, kteří prožívají velkou část akce v mezinárodně složených skupinách. Kromě nejrůznějších aktivit bylo letos na programu putování krajem vinic a plavba výletní lodí po Mosele. Příští rok se chystáme na Intercamp do Holandska.

V červnu se konalo vodácké sjíždění Sázavy. Vodácký výcvik pro skauty a skautky konáme každý rok a pro tuto akci jsme si oblíbili dolní Sázavu, která skýtá svými šlajsnami a peřejemi mnoho neobvyklých zážitků.

O tom, co se bude dít během letních prázdnin, zase někdy příště.
Za středisko Junáka D. Vychodil
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 30.červen 2008
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany