Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Z pověření České rady dětí a mládeže pořádá občanské sdružení Altus se svými partnery i v roce 2008 největší přehlídku aktivit pro děti a mládež v Pardubickém kraji s názvem bambiriáda. Letošní již sedmý ročník proběhne ve čtvrtek 22. a v pátek 23. května v Chrudimi v Parku na Střelnici. Záštitu nad letošním ročníkem převzali Marie Málková, náměstek hejtmana, Miloslav Macela, radní Pardubického kraje a Roman Málek, místostarosta města Chrudim.

Bambiriáda je prezentací činností občanských sdružení dětí a mládeže, sdružení pro děti a mládež a středisek volného času . Akce má velmi vysokou úroveň, o čemž svědčí bezmála devítitisícová návštěvnost spokojených návštěvníků v loňském roce.

Na letošní Bambiriádu se přihlásilo již k 30 organizací z celého kraje. „Sdružení mají připravené bohaté nabídky svých činností a tak se můžeme těšit na prezentaci kroužků, víkendových akcí, letních táborů a dalších aktivit zaměřených pro děti a mládež“ říká Martin Benák, koordinátor Bambiriády. Pro návštěvníky budou připraveny například lanové prolézačky, opičí dráha, projížďka na lodích, jízda na koních, výstava kronik, deskové hry, výstava keramik a jiných ručních prací.

Bambiriádu bude zpestřovat bohatý pódiový program, který bude trvat více jak 16 hodin. Na pódiu budou k vidění ukázky břišních tanců, stepu, dětského aerobiku, lidové tance, folková hudba, krátká divadelní představení a malování na pódiu. A aby bylo trochu veselo, v pátek 23. května nám zazpívá Jaroslav Uhlíř.

I letos budete moci sledovat online Bambiriádu pomocí článku novinářů na serveru www.chrudimka.cz, a dále budou vysílány živé vstupy v rádiu Pohoda přímo z akce.

Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 5.květen 2008
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany