Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Deštivý pátek možná odradil některé atlety od cesty do Slatiňan, takže účast byla o něco menší než minulé roky, ale kvalita výkonů naopak byla nejvyšší za několik posledních let. Překonávali se zejména muži, kteří ve všech vypsaných disciplínách dosáhli výborných výkonů. Ozdobou mítinku byl start dvou keňských vytrvalců. Vítězný Henry Kosgei podle očekávání překonal rekord závodu na 10 km, ale až nečekaně dobře mu sekundoval dvacetiletý Milan Kocourek z Brna, který s přehledem porazil druhého Keňana. Tento závod se zároveň běžel i jako přebor Pardubického kraje a krajským přeborníkem se stal Miloš Kratochvíl z Hvězdy Pardubice. Závodník, který má ve Slatiňanech tak trochu domácí půdu, neboť za místní oddíl hostuje.

Vysokou úroveň měl i hlavní závod, VC na 800 m. Již potřetí, po letech 2001 a 2004 si krásný pohár odnesl Jiří Doupovec z Brna, navíc ve svém nejlepším slatiňanském čase. Ale i běžci na dalších místech zaběhli velice rychlé časy.
Rychlé byly i sprinty na 200 a 400 m, rekord stadionu padl v oštěpu, když pardubický Jílek poslal náčiní daleko za 60 m. K tomu se pojí i jedna piknantnost. Starý rekord držel bývalý slatiňanský a chrudimský atlet Dan Matěcha, současný provozovatel restaurace na stadioně. Ten před závodem prohlásil, že když ho někdo přehodí, tak za rok k závodu také nastoupí. Pěkné výkony předvedli závodníci i v dálce a trojskoku.

Soutěže žen byly bohužel většinou hodně slabě obeslané a také kvalitou zaostávaly. Světlou výjimkou byl výkon koulařky Jan Kárníkové, současné české jedničky, který výrazně překonala rekord stadionu.

1. Kárníková Hvězda Praha 16,06

V čele závodu „Velké ceny Slatiňan“ v běhu na 800 m je Jiří Doupovec z ARC Brno, který zvítězil v čase 1.54,6.

Start závodu v běhu na 10 000m. O atraktivitu závodu se postarali dva závodníci z Keni. Zvítězil Henry Kosgei 30:28,0 před Kocourkem z ARC Brno 30:55,2. Třetí byl opět závodník z Keni Dickson Kimutai 31:58,5 .

Autor: , Trvalý odkaz, Sport, Ostatní, 1.září 2007