Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Vzhledem k velkému úspěchu prvního ročníku Velkolepého pochodu z Chrudimi do Slatiňan jsme se rozhodly spolu s chrudimským infocentrem uspořádat ročník druhý. Sešli jsme se v sobotu 9. června. Přesto, že bylo horko a při startu jsme se obávali bouřky, tak nám počasí přálo. Ačkoli se v okolí odehrávala spousta zajímavých akcí a sezonu zahajovaly dvě plovárny, sešlo se dohromady na 760 pochodujících. Trasu absolvovali nejen pěší, ale i cyklisté. Mnoho nejmladších se také vezlo v kočárcích. Většina pochodujících byla z Chrudimi a blízkého okolí. Příjemné odpoledne přijely strávit i děti z Pardubic, Hradce Králové a dokonce až z Prahy.

Na startu si děti vyzvednuly kartičku s číslem a seznamem šesti stanovišť. Cílem bylo nechat si potvrdit absolvování jednotlivých zastávek razítkem. Na Monacu pak byli z vrácených kartiček za pomoci Libora Štumpfa vylosováni výherci hodnotnějších cen. Všechny holčičky i kluci si odnesli drobnost z „kouzelného“ koše.

A co všechno bylo na trase k vidění? Děti si mohly u zimního stadionu vyzkoušet a prohlédnout hasičskou techniku za vedení Sboru dobrovolných hasičů ze Slatiňan. Hned o kousek dál je učil střílet z luku pan Pospíšil a jeho kolegové z Lukostřeleckého klubu v Rabštejnské Lhotě. Zpátky po řece Chrudimce se zájemci svezli na katamaránech za asistence členů Vodáckého sdružení Kačeři Chrudim. Na hřišti v Janderově se děti seznámily s románskou a gotickou dobou prostřednictvím vystoupení šermířské skupiny Familiaris Domini Regis a obdivovaly umění členů Kynologického klubu Chrudim a jejich psích kamarádů. Další zastávkou byla věž kostela sv. Martina. Po 120 schodech vystoupalo 300 lidí, kteří si nenechali ujít krásný výhled do okolí. V areálu slatiňanského hřebčína byl veliký zájem o svezení v kočáře i na koních. Čekání si pochodující krátili sledováním ukázek oddílu sebeobrany z Fitcentra Chrudim. Další kroky pak směřovaly ke Kočičímu hrádku. Zde zahrál maňáskovou pohádku Loutkářský soubor AHOJ z Chrudimi a děti zabavily soutěže s ROBI Slatiňany. V areálu výletní restaurace Monaco si děti zkrátily čekání na losování cen sledováním kreslíře Miroslava Alexy, zatancovaly si na diskotéce moderované Liborem Štumpfem a opekly si vuřty. Každé stanoviště bylo označeno malovanou cedulí. O výrobu těchto krásných upoutávek se postarali žáci a žákyně Základní umělecké školy ve Slatiňanech pod vedením paní učitelky Věry Jandové.

Touto cestou bychom znovu chtěli všem výše uvedeným moc poděkovat. Bez jejich pomoci by se tato akce uskutečnit nemohla. Nemalý dík patří i majitelům Monaca, kteří nám ochotně zapůjčili veškeré potřebné prostory včetně ohniště a „Perníkové chaloupky“. Zároveň také děkujeme i našim příbuzným a přátelům, kteří nám byli k ruce.

Hojná účast všech a rozzářená očička dětí utvrdila organizátorky v tom, že odpoledne se povedlo, a že další rok musí „Velkolepý pochod“ opět pokračovat. Takže příští rok na 3. ročníku nashledanou!!!

Renata Maryšková
Infocentrum Slatiňany
Autor: Infocentrum, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 12.červenec 2007
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany