Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
10. 6. se ve Svitavách uskutečnilo 2. kolo KP družstev. Naši závodníci se chtěli pokusit udržet 2. místo z prvního kola. Věděli jsem na Poličku mít nebudeme a tak naším prakticky jediným soupeřem byla Chrudim neboť ostatní týmy již hodně zaostávají. Ovšem ukázalo se, že když je na programu tyčka, nemůžeme se s Chrudimí rovnat. Žádný oddíl v KP se tyči nevěnuje a tak chrudimští nasadili v této disciplíně osm borců, obsadili prvních osm míst a získali 53 bodů!!! A nebylo prakticky co řešit. Nás může těšit leda skutečnost, že bez tyčky, tedy bez disciplíny, které se nemůžeme věnovat, bychom je opět porazili.

Do Svitav odjelo 14 našich závodníků. Nemoci, zranění a stavby rodinných domů nám ze sestavy vyřadily nejméně sedm závodníků, kteří by dokázali bodovat. Možná, že s nimi bychom tu Chrudim porazili, ale na druhou stranu je pravda, že podobné problémy řeší ve všech oddílech.

Druhé kolo nám však přineslo i plno radosti. Velký den měl běžec Miloš Kratochvíl, který nejprve doběhl 2. na 800 m a potom vyhrál 3000 m a 1500 m. A ještě pomohl C štafetě na 4 x 400 m!! To je skutečně neuvěřitelný zápřah. Stejně jako v prvním kole kraloval i Tomáš Pilař. Zvítězil na 100 i 400 m, běžel ve vítězné štafetě, skočil si osobák v dálce a ještě zabodoval na překážkách.

I s rozběhem na stovku tedy závodil šestkrát! Nezklamal ani Martin Douša, který už dávno patří mezi nepostradatelné členy týmu. Stejné platí i o Ondrovi Češíkovi. Po zranění se vrátil Michal Pešek a hned vyhrál dálku v novém osobáku. Poprvé se v našem dresu představil běžec Lukáš Maier a vedl si velice zdatně. Výborný byl také Ondra Piskač, který se do Svitav dostával krkolomně po vlastní ose, přijel na poslední chvíli, ale odvedl skvělé výkony. Příjemným překvapením byl Jakub Košín. Zlepšil se na 100 m a odbyl si úspěšnou premiéru na 400 m překážek, i když měl jednu nepříjemnou kolizi. Nezklamali ani vrhači Jirka Ješátko a Pavel Brožek. Slávek Pavel krom toho, že opět bodoval na 100 m přivedl do družstva i svého syna Štěpána, který byl ve svých 15 letech benjamínkem týmu, ale vedl si nad míru úspěšně.

Díky Adamovi Hanušovi jsem tentokrát nevyšli naprázdno ani ve výšce.