Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Tímto netradičním názvem pojmenovali pořadatelé z akciové společnosti České dráhy další z řady nostalgických akcí, se kterými se lze na naší železniční síti v letošním roce setkat. Proběhne v sobotu, 16. června, tak trochu ve slavnostním duchu. A bude co oslavovat: regionální trať Polička – Žďárec u Skutče je totiž jubilantkou; od zahájení provozu zde letos uplyne 110 let.

Návštěvníci se mohou těšit na jízdy historických vlaků, tažených parními lokomotivami nebo motorovými vozy z padesátých let minulého století nebo na projížďku zajímavými drezínami na poličském nádraží, kde bude centrum oslav. Zde budou dostupná také další lákadla pro děti a dospělé: funkční modelové kolejiště, prodejní výstava obrazů se železniční tématikou v salónním voze, expozice historie výdeje jízdenek, zahradní železnice a v neposlední řadě dobré občerstvení a osvěžení. Obdivovat budete moci krásu parních strojů, ale i lesk nejnovějších vozidel pro regionální železniční dopravu.

A jak je to s hradem Svojanov? Zda parní vlaky, vypravené z Pardubic a z České Třebové dojedou až tam, či nikoliv, o tom se přijďte přesvědčit sami. Nezbývá než popřát návštěvníkům i organizátorům příznivé počasí.

Bližší informace získáte na e-mailové adrese O16KcPCE@gr.cd.cz nebo na plakátech v každé železniční stanici v Pardubickém kraji. Pokud toužíte po svezení parním vlakem a sobota 16. června pro Vás není ideální nezoufejte, parní vlak pojede i v neděli, 17. června, tentokrát mezi Letohradem a Červenou Vodou.

foto - zdroj: www.cd.cz
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.červen 2007
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany