Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Letošní školní rok byl pro taneční obor ZUŠ Slatiňany nabitý akcemi. V prvním pololetí děti tančily u příležitosti Dnu otevřených dveří ÚSP a zahajovaly společenské plesy. Ve druhé části školního roku pak následovala jedna akce za druhou. Nejnáročnější, ale také nejvíce očekávaný, byl již tradiční Týden tance, kde všechny děti tanečního oboru ukázaly, co již dovedou.Každý rok je na nich vidět zlepšení a čím dál tím větší chuť do tance. Místní sokolovna zaplněná do posledního místečka aplaudovala osmdesáti dětem, které se předvedly v devíti vstupech v různých stylech tance – od waltzu a tanga přes rokenrol, čaču a country až k výrazovému tanci.
Svá taneční vystoupení mohli mladí tanečníci zopakovat při Dnu Slatiňan v zámeckém parku i na Starém náměstí při akci DEN S DENÍKEM.
Sobota 12. 5. pak byla rovněž důležitým dnem hlavně pro nejstarší děvčata, která nás reprezentovala na taneční soutěži Poupata v Heřmanově Městci. V těžké konkurenci získala krásné třetí místo s choreografií „Piráti“. Velkou roli v choreografiích hrají i kulisy a rekvizity, které umocní vlastní tanec. A za malbu těchto kulis vděčíme panu učiteli Škrlíkovi.
A co nás ještě čeká? V závěru května vystoupení v Nasavrkách, potom 6.června krásný tanec „Menuet“ za doprovodu „živé“ hudby v sokolovně Slatiňany a koncem školního roku si s chutí zatančíme opět v ÚSP – Den otevřených dveří. Velice děkuji všem rodičům a prarodičům za pomoc při šití kostýmů, Sokolu za pronájem prostor sokolovny, osvětlovačům, zvukaři, fotografovi panu Markovi a dalším, kteří pomáhají s organizací.
A hlavně děkuji dětem za jejich celoroční práci.
Jiřina Doušová
Autor: ZUŠ, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.červen 2007
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany