Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
V neděli 20.5. od 10 hodin proběhne na slatiňanském stadionu 1. kolo letošního KP družstev mužů. Naši závodníci skončili v posledních dvou ročnících na 3. resp. 2. místě a dá se očekávat, že ke špičce budou patřit i letos. Z družstva sice vypadli Josef Novák (druhý nejvíce bodující člen týmu), který u nás hostoval ze Svitav a Jan Lomoz, který zanechal aktivní činnosti, ale přišlo několik kvalitních posil z Chotěboře, Hvězdy Pardubice a také z AFK Chrudim. Tedy z oddílu, který býval dlouhá léta výkladní skříní chrudimského sportu.

Ovšem po pádu z 1. ligy, přišlo nejdříve živoření v lize 2. a posléze dokonce pád až do KP. Diváci tedy uvidí velice atraktivní derby. Obě družstva se spolu ještě nikdy v jedné soutěži nepotkala. Chrudimští se samozřejmě budou chtít urychleně vrátit do ligy, ale jednoduché to mít nebudou. Narazí nejen na silné Slatiňany, ale i na obhájce titulu přeborníka kraje Poličku. Se svou loňskou výkonností ve 2. lize by na Poličku Chrudim v žádném případě neměla a prohrála by i s námi. Očekává se však, že chrudimští budou přece lepší než vloni, vždyť KP je pro ně, vzhledem k tradici, soutěž nedůstojná. Není třeba jistě připomínat, že jak pro Slatiňany, tak pro Chrudim bude vzájemný souboj velice prestižní.

Kromě tří zmíněných oddílů jsou v soutěži ještě TJ Svitavy, Sokol Nová Paka a SK Týniště nad Orlicí.
Závodit se bude v těchto disciplínách: 100 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 5000 m, 110 m přek., 400 m přek., výška, dálka, trojskok, koule, oštěp,disk a 4 x 100 m. Přijďte se podívat na pěkné závody, užít si kvalitního sportu a povzbudit naše závodníky.

Zdeněk Jirásek
Autor: TJ SPARTAK, Trvalý odkaz, Sport, Ostatní, 1.květen 2007
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany