Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Naplno se rozběhla halová atletická sezona. První závody se konaly v Pardubicích 20.1.2007. Byla to skokanská část. Náš oddíl Spartak Slatiňany reprezentovali v kategorii dorostenců pešek a Kociánová. Oba dva přesvědčili, že přes zimu pilně trénovali, protože začali s lepšími výkony než v loňské halové sezoně!

Michal Pešek začal jako vždy svou slabší disciplínou – skokem vysokým. Dosáhl výkonu 170 cm, a to mu stačilo na dělené 3. místo s Jakoubkem z AC Pce. Tady se projevilo, že výšku ještě v hale speciálně netrénoval.

Vše si však vynahradil ve své silné dálce. Od prvního pokusu vedl a dokonce tvrdě proháněl juniory!!! Nakonec z toho byl výkon 628 cm a titul „přeborníka kraje“!!! Pro porovnání, v loňském roce skočil 601 cm.

Lenka Kociánová si chtěla splnit svůj sen a poprvé pokořit 5m. Po prvních pokusech byla na 2. místě a výkonem 4,80 m. Pak přidala další cm, ale oba pětimetrové pokusy bohužel přešlápla!! I tak ji 4,93 stačilo na solidní 6. místo. Proti loňsku se i Lenka zlepšila o 30 cm, což je příslibem pro venkovní sezonu.

Běžecké halové přebory byly zrušeny, protože vichřice ze Strahova smetla nafukovací halu.

Autor: , Trvalý odkaz, Sport, Ostatní, 1.březen 2007
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany