Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Byl to rok velmi úspěšný v kategorii jednotlivců, ale po určité době i družstev. V této soutěži družstvo mužů dlouho bojovalo s Poličkou o vítězství v „krajském přeboru“ a postup do baráže.

Nakonec to bylo „jen“ 2. místo, což je zatím největší úspěch neboť předloni muži obsadili 3. příčku. Dobře si vedli i dorostenci, kteří obsadili 5. místo v silné konkurenci oddílu z Pardubic, Hradce, Chrudimi, Dobrušky…. Nakonec i mladší žáci se poprali o postup do finále „kraje“, kde až závěrečné kolo rozhodlo, že při stejném počtu hlavních bodů s SKP Pce jsme měli méně pomocných bodů, a tak z toho bylo nepostupové 4. místo.

V jednotlivcích to byl „rok“ Michala Peška, který v kategorii starších žáků byl 6 x přeborníkem kraje (60m, 150m, 300m, výška, dálka v hale a 60 m venku), dále byl 3 x druhý )dálka, devítinou a 3 x 300 m společně s Urválkem a Václavkem). Navíc jako jediný se nominoval na Mistrovství ČR v hale i venku a skončil 3x na 4. místě!!! (dálka v hale dálka, devítinou venku).

Další titul po dlouhé době v mužích získal Musil Jiří na 10 000m. Druhé místo, mimo štafety, ještě vybojoval mladší žák Hudec Michal v kouli. K tomu pak přidal 3. místo v míčku.

Celkově se pak snažení atletů všech kategorií promítlo do překonání 22 oddílových rekordů, z nichž nejvíce překonal Pešek, Pilř, Jiroušek, Hudec, Douša a Kociánová.

Se vším pak souvisí tréninková píle, kde počet „odpracovaných“ hodin pak rozhoduje o prosazení se na špičkové úrovni, a tady se objevují ti samí, kteří figurují jako medailisté či jako rekordmani: Kociánová – 114x, Pilař T. – 108x, Pilař . – 99, Češík O. – 96 x, Douša – 80x, z mladších pak Rulík – 60x, Venzara – 59x, Němec – 52x a Rulíková – 50x.

O tréninkovou náplň se po celý rok starali trenéři: Jirásek, Douša, Hanuš, Mašín, Pluhař. Nově se podařilo ustavit trenérskou skupinu trénující „elévy“ vedenou manželským párem Čejková – Čejka, dále Chalupová a Grgurevičová. A protože, jak je vidět z předchozích statistik, se i z mladšího oddílu dá prosadit, nabízíme opět možnost atletického tréninku pro zájemce všech věkových kategorií, přijďte to zkusit, aby atletika ve Slatiňanech nadále patřila mezi úspěšné sporty a reprezentovala nás po celé republice!!!!