Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Cíle, které jsme měli před začátkem sezony, se nenaplnily. Bohužel ke všemu chyběl ten pověstný krůček.
Nejlépe dopadlo družstvo mužů, které vybojovalo v kraji 2. místo za Poličkou. I když ambice na postup byly, tak Polička nás vždy o pár bodů porazila. Družstvo dorostenců obsadilo konečné 4. místo. Tady jsme na víc neměli. Stále se potýkáme s menším počtem závodníků než mají ostatní soupeři a to v atletice, kde se musí obsadit spousta disciplín, hraje velkou roli!!!

Mladší žáci měli za cíl postup do krajského finále, protože jsme měli nejvíce závodníků za poslední období a navíc i poměrně silné osobnosti. První dva závody jsme drželi 3. postupové místo za ŠAK Pardubice a Chrudim!!! Pak se z nepochopitelných důvodů nedostavila polovina lidí na další kolo a bylo z toho 5. místo. V posledním domácím kole jsme i přes obrovskou snahu obsadili 4. příčku a to v konečném součtu znamenalo stejný počet hlavních bodů s Hvězdou Pardubice, ale na pomocné body jsme prohráli. Takže nezodpovědnost nás stála jasný postup!!! Nejvíce se prosazovali: Hudec, Němec, Pilař, Hanuš, Venzara a Ďuriač.
V závodech jednotlivců měl smůlu i Michal Pešek. Na Mistrovství ČR, kam odjížděl s medailovými ambicemi se mu vůbec nedařilo!! V rozběhu na 60 m byl diskvalifikován, neboť po prvním ulitém startu se při opakování ulil!!! V dálce se potýkal s technikou a přestože skočil 624 cm, tak to bohužel stačilo na jeho již třetí 4. místo ze závodů M ČR!!! Tomu se říká pech. Za své umístění byl však nominován do družstva „B“ české republiky na mezistátní utkání ČR „A“, ČR „B“, Slovensko. V tomto závodě skončil pak ve skoku do dálky na 5. místě (opět ho zradila technika). V posledním závodě sezony, krajském přeboru v devítiboji nakonec obsadil „až“ 2. místo za závodníkem z Pardubic. Zřejmě se tady podepsala psychika z nevydařených závodů na republice.

Mgr. Jan Hanuš
Autor: , Trvalý odkaz, Sport, Ostatní, 7.prosinec 2006
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany