Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Malé ohlédnutí za Okresní výstavou drůbeže a místní holubů a králíků:
Výstavu obeslalo celkem 66 vystavovatelů. Vystaveno byly celkem 34 voliéry drůbeže, 173 ks holubů a 195 králíků. Bylo se na co dívat, prodávat a kupovat.

O putovní pohár organizace v soutěži drůbeže zvítězila ZO Proseč u Skutče. Před ZO Tuněchody a Slatiňany. Nejlepší kolekci vystavil chovatel Dušan Barcuch z Mířetína v plemenu kachna saská. Dále bylo v soutěži uděleno 8 čestných cen podle jednotlivých plemen.

Zvířata v místní výstavě a jejich vystavovatelé obdrželi podle plemen 8 čestných cen za holuby a 10 čestných cen za králíky.

Chovatelé ZO Slatiňany soutěžili o putovní poháry starosty města. Z odboru drůbeže zvítězil chovatel Ivan Pytlík za plemeno plymutka modrá.

Zde pohár opět změnil majitele a již potřetí se stal na rok držitelem jiný chovatel.

Za odbor holubů za plemeno moravský pštros žlutý zvítězil již podruhé chovatel Josef Šlechta a má tak nakročeno v příštím soutěžním roce získat pohár do trvalého vlastnictví.

V soutěži králíků zvítězil již potřetí chovatel Ing. Pavel Řídký za plemeno siamský velký modrý a získal „Pohár starosty města“ do trvalého vlastnictví.

Poháry předala vítězům místostarostka města paní Ing. Dagmar Fryšová a popřála vítězům další úspěchy v chovatelství.

Výstava jiřin a jablek s možností objednávek, prodej umělých květin, košíkářských výrobků a keramiky jako doprovodný program výstavy návštěvníci kladně hodnotili. A co tombola, kde každý los vyhrává? Byla opět perfektní.

Děkujeme všem sponzorům naší výstavy za materiální příspěvky.

Naše organizace je v počtu registrovaných členů největší na okrese a také jednou z nejaktivnějších. V příštím roce kromě tradičních výstav v měsíci květnu a září připravujeme i Okresní výstavu mláďat. Těšíme se s Vámi na shledanou a přijďte mezi nás. Rádi mezi námi uvítáme zejména mladé zájemce o chovatelství.

ZO ČSCH Slatiňany

Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.listopad 2006
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany