Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Je tomu více, než rok, kdy se zrodil nápad založit na naší škole dětský folklórní soubor. V pátek 19. května 2006 se v cela zaplněné sokolovně uskutečnilo první vystoupení našich "Formánků", jak jsme i soubor pojmenovali. Toto vystoupení bylo společné s "dospělým" souborem Formani Slatiňany, kteří s naší školou již 2 roky spolupracují. Naše spolupráce byla tímto společným vystoupením prezentována i veřejně.
Publikum nadšeně aplaudovalo v průběhu celého programu, jehož vrcholem bylo závěrečné společné vystoupení Formanů i Formánků. Jsem přesvědčen, že tento náš soubor má před sebou jak budoucnost, tak i dlouhou životaschopnost. Bylo velkým zážitkem sledovat nadšení a zaujatost účinkujících dětí, což je velmi dobrý vklad do další práce souboru.
Soubor má dvě složky – hudební kapelu a tanečníky. Při vedení těchto dvou skupin odvedli výbornou práci jejich učitelé – H. Kohoutková, J. Forman a především S.Sejkorová,která je zároveň i vedoucí Formánků. Chtěl bych také poděkovat za ohromnou pomoc rodičům, kteří zajišťovali ušití kostýmů, a to na vlastní náklady. Látky zajistila naše škola. Velký dík patří také Sokolu Slatiňany, který nám umožňuje tyto velké akce uskutečňovat v ideálním prostředí.
Na další, nové vystoupení Formánků se můžeme těšit v období vánoc.

Petr Šotta ředitel ZUŠ Slatiňany
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.červenec 2006
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany