Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
V souvislosti s konáním zimních olympijských her jsme uspořádali na toto téma pro žáky 5.-9. tříd projekt:

1. Každá třída si vylosovala pozdrav v jiném jazyce. Tímto pozdravem se zdravili žáci sebe navzájem a všechny dospělé osoby ve škole po celou dobu trvání olympijských her.

2. Ve středu 22.2.2006 proběhl zimní sportovní den. Žáci si vybírali mezi těmito disciplínami: saně, boby, krasobruslení, rychlobruslení, běžky, sjezdovky, snowboard, hokej, zimní turistika. Sáňkařské a bobové disciplíny proběhly v Trhové Kamenici, lyžařské a bruslařské v Hlinsku. Zimní turistický výlet vedl údolím Chrudimky z Nasavrk do Slatiňan.

3. Třídy sbíraly informace o vybraném sportu. Každá třída dostala losem přidělenu jednu disciplínu, jejíž průběh sledovala a výsledky prezentovala na nástěnce.

4. V pátek 24.2. 2006 proběhlo ukončení školního projektu olympijských her „Dnem kultury a sportu“ jednotlivých národů. Žáci i učitelé přišli v oblečení typickém pro určený národ. Každá třída i učitelský sbor si připravili pětiminutovou prezentaci týkající se kultury příslušné země a jejích sportovních úspěchů v oblasti zimních sportů.

Cílem projektu bylo vzbuzení většího zájmu žáků o sportování, sledování olympijských her a propojení vlastních prožitků s jazykovými, zeměpisnými, dějepisnými a dalšími obory.
Bližší informace a fotografie najdete na www.zsslatinany.net
Tým učitelů ZŠ
Autor: Škola, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.duben 2006
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany