Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
V lednu jsme uskutečnili lyžařské soustředění v Krkonoších, kde si děti mohly vybrat mezi běžkami, sjezdovkami a snowboardem. V únoru proběhla velká středisková hra zaměřená na poznání našeho města a okolí.
Koncem března proběhne již tradiční 4. skautský ples, v dubnu plánujeme brigádu v Šiškovicích, víkendové setkání skautů a skautek ke svátku sv. Jiří a tradiční Čarodějnice. Děti i jejich rodiče se tak mohou těšit na odpoledne plné her a soutěží, které vyvrcholí zapálením hranice.
V květnu se vypravíme na třídenní vodácké putování po Vltavě. Pro veřejnost bude uspořádána výstava fotografií a dalších dokumentů ze zimních olympijských her v Turíně, v jejichž servistýmu pracovali tři členové našeho střediska. Počátkem června se 12 členů našeho střediska zúčastní mezinárodního setkání Intercamp v Německu. Během letních prázdnin proběhnou 4 tábory – tři dětské (Šiškovice, Žumberk a Velké Karlovice) a jeden oldskautský na Březinách.
Kromě akcí našich oddílů připravujeme program pro rodiny s dětmi. O jarních prázdninách jsme uskutečnili soustředění v Krkonoších, na Velikonoce plánujeme setkání v Šiškovicích a na srpen týdenní pobyt v přírodě (pravděpodobně v Pikovivích na Sázavě) Zájemci se mohou informovat na www. skaut-slatinany pod odkazem rodinný skauting.
za středisko Junáka D. Vychodil
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.duben 2006
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany