Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Klub Paprsek je občanské sdružení, které bylo založeno v roce 2003. Jeho náplní je sdružovat rodiče s dětmi převážně kojeneckého, batolícího a předškolního věku.,br. Organizujeme klubovou činnost a to v prostorách Mateřské školy ve Slatiňanech. Scházíme se ve Sluníčkovém oddělení v suterénu Mateřské školy ve středu od 15 do 17 hodin. Dále organizujeme cvičení pro rodiče s dětmi v tělocvičně TJ Spartak Slatiňany, a to v úterý od 16 do 17.30 hodin.
V roce 2005 jsme s dětmi vyráběli velikonoční výzdobu, malovali na trička, na podzim výtvarná činnost zaměřená na práci s přírodními materiály, výrobky se zimními náměty a podobně.
Pořádali jsme ukázku výtvarné techniky savování triček, s možností vyrobit si své vlastní tričko, a zdobení vánočních perníků. Na besedě s aromaterapeutkou měli maminky možnost seznámit se s aromaterapií a jejím praktickým využitím, například při respiračních onemocněních. V Paprsku proběhl také kurz masáží dětí a kojenců, kde se maminky seznámily pod vedením lektorky s technikou masáží, s prací s rostlinnými a éterickými oleji a hovořilo se také o psychologii dětí.
Společně s dětmi jsme navštívili dětské divadelní představení v Chrudimi. V červnu jsme zorganizovali už tradiční projížďku kočárem, taženým Kladrubskými vraníky, po okolí Slatiňan. V říjnu jsme společně navštívili malou farmu v Kozojedech, kde měli děti možnost svézt se pod vedením trenérky na koni a seznámit se s hospodářstvím a dalšími domácími zvířaty.
V letošním roce bychom chtěli pokračovat v těchto činnostech a rádi bychom postupně vybudovali ještě pevnější zázemí a rozšiřovali nabídku akcí jako jsou výlety, soutěže, přednáška a další.
OS Klub Paprsek
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.únor 2006
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany