Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Tradiční podzimní výstava přilákala nejen stálé návštěvníky, ale i mnoho příznivců, kteří mohli obdivovat na 155 kusů králíků nejrůznějších plemen, drůbež hrabavou, vodní, zdrobnělá plemena ve 38 voliérách, 119 kusů holubů a pro radost dětí i dospělých voliéry s exoty.
Tak jako v minulých letech byla výstava zpestřena o vkusně naaranžované květy jiřin, možnost koupě okrasných květin, dřevin, chryzantém, zahradnických doplňků a keramiky.
Výstavní výbor v čele s předsedou přítelem Vladimírem Králem a všichni členové se zhostili této akce na výbornou. Za Městský úřad Slatiňany předala čestné ceny a hlavně Pohár starosty města Slatiňan místostarostka Ing. Dagmar Fryšová.
Pohár starosty města Slatiňan získal Ing. Pavel Řídký na Siamského velkého modrého. Čestné ceny získal – Pleskot Radek – Vídeňský modrý, Dědourek František Slatiňany – Vídeňský šedý, Kopista Ondřej Slatiňany – Český luštič, Livora Petr Chrudim – Stříbřitý černý, Vaníček Bohumil Klešice – Tříslový černý, Mikolášek Josef Lány na důlku – Tříslový havanovitý, Hrabal Pavel Hrochův Týnec – Castorex, Hrdý Václav Orel – Aljaška. V drůbeži převzala za Holanďanku Pohár starosty města Slatiňan Soňa Pluhařová Slatiňany. Čestné ceny: Ing.Blažek Václav Zájezdec – Vlaška koroptví, Novotný Libor Kamenné Mosty – Sebritka zlatá, Barcuch Dušan Proseč u Skutče – Vlaška zakrslá, Ing. Blažek Václav Zájezdec – Husa landerská, Barcuch Dušan Proseč u Skutče – kachna saská, Herynek Jiří Proseč u Skutče – Kachna zakrslá čárk.
Za Moravského pštrosa černého převzal Pohár starosty města Slatiňan Milan Hovorka Slatiňany. Další holubářské čestné ceny převzal Barcuch Dušan Proseč u Skutče – rakovnický kotrlák, Pytlík Ivan Slatiňany – Moravský pštros černý, Hanus Jan Záhuby – Bagdeta, Novotný Libor – Kamenné Mosty – Carier, Linhart Josef Vítanou – Ang. Dragoun, Šlechta Josef Slatiňany – Moravský pštros žlutý, Novotný Tomáš Kamenné Mosty – Benešovský bílý.
Na úspěchu celé výstavy se podíleli následující sponzoři: Městský úřad Slatiňany, OSEVA AGRI a.s. Chrudim, Mlýn Janderov – Chrudim, Recycling a.s. Chotěboř, provozovna Slatiňany, Keramika Hořice.
Bylo naší radostí, že všichni návštěvníci procházeli spokojeně výstavním areálem. Velkým lákadlem je vždy tombola, kde vyhrává každý. U malého občerstvení se mohou chovatelé setkat a jejich hlavním tématem jsou si vzájemně předávající zkušenosti a často i pochlubení ze získané čestné ceny, chovného kusu, koupené květiny neb vybrané jiřiny. Přináší to nejen práci, ale i radost.
Tak nezapomeňte – v lednu na tradiční chovatelský bál a v květnu a v září na Slatiňanském výstavišti se nashledanou těší chovatelé.
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 6.listopad 2005
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany