Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
V pátek 26. 8. se konal 13. ročník VELKÉ CENY SLATIŇAN. Počasí atletům mimořádně přálo a tak se závodilo za téměř ideálních podmínek. Navíc ve velmi dobrém stavu byla i škvárová dráha. Opět se do Slatiňan sjela slušná konkurence a tak lze bez přehánění tvrdit, že náš mítink je největším škvárovým podnikem v celé republice. Byli jsme svědky výborných výkonů. Asi nejkvalitnější byla čtvrtka mužů, kde vítěz zaběhl pod 50 vteřin a koule s tradičním vítězem Štefkem z Havířova. Ten vyhrál ve Slatiňanech již počtvrté (a jednou byl ještě druhý). Rovněž v závodě na 200 m mužů byly dosaženy výborné časy.
V hlavním závodě, v běhu na 800 m se byly dokonce tři běhy mužů. Ovšem i přes zvučná jména se nijak rychle neběželo. Navíc pouze dva běžci zaběhli pod 2 minuty, což je o dost méně než jsme byli zvyklí z minulých let. O to více je však třeba ocenit výkon vítězného Jana Pernici z USK Praha, který v sólo závodě zaběhl poměrně rychlý čas. Závod žen byl naopak kvalitnější než minulé roky. Již potřetí v řadě zvítězila jedna z nejlepších českých půlkařek Petra Lochmanová z Nového Města nad Metují. Běžel se sice jeden běh (jako ostatně vždy), ale poměrně početně obsazen, sešlo se 12 závodnic.
Běh na 10.000 m byl opět krajským přeborem Pardubického kraje. Běželo slušně početné pole vytrvalců a i když výkony prvních asi pěti borců nebyly špatné, přece jen se ukázalo, že dlouhé běhy na dráze jsou slabinou celé české atletiky.
V technických disciplínách byly solidní výkony vítěze dálky a trojskoku. Dálka žen však zůstala hluboko v podprůměru.