Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
V neděli 12. června se konal v altánu ZUŠ druhý ročník folk a country přehlídky "Slatiňanský vrabčák". V osmi vstupech se představilo pět hudebních skupin: Amroth, Blizard, Bíbři, Trefa ze Slatiňan (o jednu více než vloni) a Šmehydlo z Chrasti. To je také důvodem vzniku hudební přehlídky - dát možnost místním amatérským skupinám a aktivním hudebním nadšencům zahrát si před publikem na zvukovou aparaturu, představit výsledky svého snažení, potěšit známé a kamarády, získávat zkušenosti, posílit své muzikantské sebevědomí a motivaci pro svou další práci.
Dalšími hosty „ Vrabčáka“ byli písničkáři: J.M.Rak s Š. Burešovou, J. Čížek a S. Janoušek s V.Kupčíkem. Velký dík za realizaci tohoto ročníku patří sponzorům: SRPDŠ při ZUŠ Slatiňany jako hlavní organizátor a garant, dále Lékárna U Bílého orla PharmDr. Magda Lukášová, Ekomonitor, H+ P Misic Pardubice, TACO Chrudim s.r.o., Autoškola Jan Ozorák, Česká stavební huť s.r.o., Rovex engineering Ing. Tomáš Jehlička. Zvuk zajišťoval P. Dračínský a celé odpoledne moderovala Simona Slavíková. Věřím, že v příštím ročníku budeme moci porovnat, jek velký pokrok naše slatiňanské kapely udělaly, případně uvést nově vzniklou skupinu, nebo písničkáře a těšit se na nějakou „folkovou celebritu“, která tuto akci zdobí.
Součásti tohoto nedělního odpoledne byla i dobrovolná sbírka na pomoc Pepíku Grofovi, kde bylo vybráno 1 100,-kč. Dále po odečtení všech nákladů zůstal čistý výtěžek „Slatiňanského vrabčáka“ ve výši 2 727,-Kč. Celkem tedy částka 3 827,-Kč, které se rozhodl garant této přehlídky – SRPDŠ při ZUŠ Slatiňany věnovat konto 777 777 222/0800, v.s. 7611293140 ve prospěch léčby Pepíka Grofa.
Petr Šotta
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.červenec 2005
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany