Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Klub Paprsek je občanské sdružení, které bylo založeno v roce 2003. jeho náplní je sdružovat rodiče s dětmi převážně kojeneckého, batolícího a předškolního věku.
Organizujeme klubovou činnost a to v prostorách mateřské školy ve Slatiňanech. Scházíme se ve Sluníčkovém oddělení v suterénu mateřské školy ve středu od 15 do 17 hodin. Dále organizujeme cvičení pro rodiče s dětmi v tělocvičně TJ Spartak Slatiňany, a to v úterý od 16 do 17.30 hodin. V roce 2004 jsme vybavili prostor, kde se s dětmi scházíme, hračkami a skluzavkou, a Obohatili náš program a různé výtvarné činnosti s dětmi, jako je například výroba velikonoční výzdoby, malování na trička, na podzim výtvarná činnost zaměřená na práci s přírodními materiály, výrobky se zimními náměty a podobně.
Uspořádali jsme také ukázku výroby adventních věnců a svíček z včelího vosku s možností vyrobit si svůj vlastní výrobek. Dále malování na sklo a zdobení vánočních perníků.
Společně s dětmi jsme podnikli výlet autobusem do ZOO ve Dvoře Králové, exkurzi do mlýnu Skály spojenou s posezením u ohně, výpravu na Kočičí hrádek, projížďku kočárem po okolí Slatiňan, výpravu do Sobětuch, kde měli děti možnost svézt se na koni, navštívili jsme dvě divadelní představení pro děti a nakonec také Mikulášskou besídku ve Slatiňanské kavárničce.
Pořádaly jsme také při odborné přednášky pro rodiče, které se týkaly vývoje a výchovy dítěte. V letošním roce bychom chtěli pokračovat v těchto činnostech a rádi bychom postupně vybudovali ještě pevnější zázemí a rozšiřovali nabídku akcí jako jsou výlety, soutěže, přednášky a další.
OS Klub Paprsek
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.březen 2005
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany