Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
V sobotu 15. ledna proběhl v místní hale první letošní mládežnický fotbalový turnaj už 12. ročník kategorie dorostu. Byl o něj velký zájem (kromě maximálního množství 10 zúčastněných celků byla připraveny ještě2 náhradní družstva, a tak po odhlášení týmu Mířetic těsně před turnajem za něj byl okamžitě zajištěn B - dorost SFK Chrudim) byl velmi kvalitně obsazen a měl velmi dobrou úroveň. Účastníci byli rozděleni do 2 skupin po 5 družstvech.
Výsledky našeho družstva:
Ve skupině:
Slatiňany - AFK Chrudim (starší žáci) 0:0
Slatiňany - AFK Chrudim (starší dorost B) 1:0 (branka : Švadlenka)
Slatiňany - Rváčov 0:3
Slatiňany - Třemošnice 0:1
Naše skupina byla velmi vyrovnaná, o čemž svědčí i to, že před posledním utkáním Slatiňany - Třemošnice měly do semifinále šanci postoupit dokonce 4 celky - v případě výhry vítěz tohoto zápasu, v případě remízy však ani jeden z těchto celků. Našim hráčům, se však (podobně jako v celém turnaji) nedařilo střelecky (o čemž svědčí jeden vstřelený gól, jehož autorem byl z trestního kopu Švadlenka) a tak je těsná prohra 0:1 srazila až na poslední místo ve skupině a v konečném souboji se střetli o 9. místo s vítězem minulého ročníku - celkem AFK SKP Pardubice. I tam jsme prohráli 0:1, a tak jsme (snad poprvé v historii) obsadili jako pořadatel nakonec poslední místo.
Kádr dorostu na turnaji tvořili: Odvárka - Maryška, Švadlenka, Jandík, Hlušička, Slavík, Daleký, Beneš, Jeřábek, Nevečeřel, Formánek a Vavrůněk.
Jedinou, i když slabou, útěchou pro nás může být fakt, že nejlepším hráčem turnaje byl trenéry všech zúčastněných družstev vyhodnocen slatiňanský Pavel Hanuš - jenže ten je nyní na hostování v celku AFK Chrudim, jehož A - starší dorost celý turnaj nakonec vyhrál, když ve finále porazil Chotěboř vysoko 5:0.
V únoru zajistil oddíl kopané další dva halové turnaje - v sobotu 12. února jsou to mladší žáci a v neděli 20. února starší žáci - i na tyto dva turnaje je přihlášeno 10 družstev a my na tato klání srdečně zveme všechny příznivce fotbalu.
Ing. Jaromír Hanuš, jednatel fotbal. oddílu TJ Spartak Slatiňany
Autor: , Trvalý odkaz, Sport, Ostatní, 1.únor 2005
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany