Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Náš závodní tým sportovního rybolovu v disciplíně přívlač nastoupil do letošního roku již v dvojnásobné síle. Měli jsme zastoupení jak v nejvyšší tedy 1. lize, kde bojoval tým „A“ ve složení Tomáš a Michal Tichých, tak také v 2. lize jsme měli své želízko v ohni a to tým „B“, kde bojovali bratři Korbelovi - Aleš, Daniel a Jan.
Budu se nejdříve zabývat ligovými závody. Každá liga měla celkem 3 kola - tedy 12 závodů. V l. lize se tým „A“ umístil na celkově 1. místě a získal tak opět po roční pauze titul “Mistra České republiky v týmech“. V 2. lize náš závodní tým dokázal, že Slatiňanští rybáři nejsou žádná ořezávátka a po vlažném začátku celkově skončili na fantastickém 4. místě, kdy na postup do 1.ligy jim chybělo velice málo. Nyní k dalším závodům, kterých se naši závodníci v letošním roce zúčastnili. Vyvrcholením republikových závodů se každoročně stává mistrovství ČR. V letošním roce se toto mistrovství konalo na krásné řece Dyji a to přesně v Podhradí nad Dyjí v těsné blízkosti státních hranic. Zde závodil za východní Čechy i náš zástupce Michal Tichý, kdy se navíc letos ujal trenérství reprezentace východních Čech Tomáš Tichý. Celkově východočeši jako tým skončili na nádherném 2. místě a v jednotlivcích opět zabodoval Michal Tichý, který získal stříbrnou pozici.
Vrcholem letošního roku bylo Mistrovství světa v Itálii, kterého se zúčastnil Michal Tichý. Zde se neuvěřitelné stalo skutečností, neboť náš Slatiňák porazil zbytek světa, tedy všech zbývajících 63 závodníků ze 14 zemí světa a získal tak první historickou zlatou medaili pro ČR v přívlači, a tím titul Mistra světa pro rok 2004. V týmech skončila Česká republika ve středu závodního pole na 7. místě. Mistry světa se opět stali závodníci Polska.
To, že Polsko letos nezískalo titul i v jednotlivcích, vedlo k tomu, že jejich reprezentační trenér vyzval našeho závodníka na odvetu na mistrovský závod Polska tzv. „Candát Turavy“.
Tento závod se letos konal v termínu 23. - 24. října na jezeru Turava. Na závody přijela opět reprezentace celé ČR. Po dvoudenních závodech museli Poláci letos již podruhé smeknout před uměním Michala, který jim i na jejich vodě vypálil rybník a celkově vyhrál a získal titul mistra Turavy. Díky všem těmto úspěchům Michal letos zcela oprávněně a s bezpečným náskokem získal titul ligového i republikového závodníka v přívlači pro rok 2004.
Co dodat, příští rok naše závodní týmy ze Slatiňan čekají další nelehké závody a to jak v 1. tak i v 2. lize, dále kvalifikační závody na MiČR, a vrcholem zcela jistě bude Michalova obhajoba Mistra světa tentokrát v Portugalsku. Dále připravujeme tým „C“, kde by měli měli závodit Jan Korbel ml. a Eda Tichý. Ti mají před sebou jeden závod divize.
Všem našim závodníkům za nás za všechny, za reprezentaci našeho malého města Slatiňany děkuji a přeji jim hodně úspěchů do příštího roku.
Alfa Fishing TEAM Slatiňany přeje všem příjemné prožití vánočních svátků a hodně zdraví a štěstí do příštího roku 2005.
Autor: , Trvalý odkaz, Sport, Ostatní, 1.leden 2005
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany