Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
V podzimním období se na škole uskutečnilo několik sportovních akcí. V sálové kopané chlapci nepostoupili z okrskového kola. Rovněž tak tomu bylo i ve florbale chlapců.
Zatím největšího úspěchu dosáhla děvčata, když ve florbale postoupila ze základní skupiny do okresního finále. Zde jsme se utkali se ZŠ Skuteč Komenského, které jsme vyhráli 4 :1 (Lišková Katka 3, Pelikánová Klára 1). Bylo to těžké utkání na úvod. Svědčí o tom i fakt, že jsme po první třetině prohrávali 0 : 1.
V druhém zápase jsme hráli s favoritem ZŠ Chrudim U Stadionu. Byl to dramatický a pro naše dívky nesmírně náročný zápas. Vydrželi jsme vysoké tempo, které nasadil soupeř, a když jsme ještě 1,5 minuty před koncem prohrávali 3 : 1, závěrečným finišem se podařilo srovnat na 3 : 3!!! Všechny naše branky dala Pelikánová.
Poslední zápas se ZŠ Prosetín rozhodoval o postupu na Olympiádu mládeže. Vyhráli jsme
8 : 0 (Pelikánová 5. Lišková 3). Bohužel nám tento výsledek nepomohl, a i když jsme neprohráli, tak v konečném poměru branek na skore se „Sportovkou“ jsme o 3 góly nepostoupili!!!
Tyto turnaje se v hale Spartaku uskutečnily poprvé s novými plastovými mantinely, které si všichni zúčastnění pochvalovali. Touto cestou oddíl a kroužek florbalu děkuje sponzorovi za jeho pořízení a tím nebyl nikdo jiný než „Město Slatiňany“