Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Laskavé večery v kavárně mají na kahánku. Ač vždy návštěvníci odcházejí spokojeni a mnozí mi i na ulici děkují, že je pořádám a tvrdí jak se těší na další, skutečnost je taková, že na poslední dva byla návštěva tak slabá, že vážně uvažuji o jejich ukončení. Na 17. LV bylo jen 12 posluchačů, z toho dva z Hlinska, dva z Chotěboře a jeden z Jihlavy, dva pak přišli náhodou jen tak na kávu. Pouhých pět lidí ze Slatiňan tedy do kavárny přišlo kvůli Laskavému večeru. Je mi to líto zvláště kvůli účinkujícím, kteří mnohdy přijedou z velké dálky.
Samozřejmě, že nemohu vyčítat lidem ze Slatiňan, že je LV nelákají, protože tento druh kultury jim nic neříká. Jen bych rád věděl, proč zpočátku bývala kavárna plná a nyní zájem tak poklesl. Jsem přitom přesvědčen, že úroveň večerů v žádném případě neklesá. Kdyby mi k tomu někdo mohl dát nějaké vysvětlení, byl bych mu vděčný.Večery, které mám již nasmlouvané ještě uspořádám, ale v tuto chvíli již nehodlám nic dalšího domlouvat.
Možná tedy paradoxně skončím v okamžiku, kdy mám takové množství nabídek a možností, že bych mohl LV pořádat každý týden, kdy se o LV hovoří s uznáním na schůzích Obce spisovatelů a na různých literárních festivalech, kdy se jejich program objevuje na internetu a to aniž bych ho tam dával(kdo to tam píše je mi záhadou).
Zdeněk Jirásek
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.říjen 2004
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany