Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Naši si vedli celkem úspěšně jako jednotlivci i v družstvech. Na okresních přeborech v Chrudimi v kategorii ml. žáků zvítězil Pešek v dálce (4,79) a na 60m (8,0s), 3. místo pak vybojoval Pešek na 800 m (2:47,3min.) a Picpauer v míčku (50,21m). V kategorii dorostenců vyhrál Douša 100m (11,7s), druhý doběhl Jiroušek (11,8s), ten pak stejné umístění zopakoval v dálce (5,75) a Douša jej doplnil třetím místem (5,70m).
Dobře jsme si vedli i na krajských přeborech. Dorostenec Douša dovezl z Ústí nad Orlicí stříbro v běhu na 400m př. (62,09s). Ještě většího úspěch dosáhli žáci ve Svitavách. Starší žákyně Benešová doběhla druhá na 800m (2:41,6), čtvrtá byla Kociánová na 300 m (48,84s). Mladší žáci měli výraznou postavu v Peškovi, který sám vybojoval 3 tituly přeborníka kraje (!!!) a stal se nejúspěšnějším atletem celého přeboru. Vyhrál 60m (8,00s), dálku v nejlepším výkonu žákovské kategorie v letošním roce (5,33!!!) a pomohl štafetě na 4x600m ve složení Urválek, Václavek, Chrbolka k jasnému vítězství (32,61s). Navíc jsme přidali smolná čtvrtá místa - Urválek v dálce (4,56m) a 150m (21,40s), Václavek v 60m (9,01s), Picpauer v míčku (50,30m), Palatášová v dálce (4,21m). Páté místo pak obsadil Hanuš Adam na 60m př. (12,06s) a Benešová na 300m (48,99s).
V soutěži družstevn v krajských přeborech se nejlépe po 3 kolech vedouc nejmladší žáci, kteří v konkurenci šesti družstev z Pardubice jsou na výborném 2. místě. Složení družstva - Hanuš Jakub (v každém kole obsadil v jednotlivcích celkové 3. místo), Mrázek Daniel, Kropáček Michal, Pilař Martin, Jeník David a Venzara Jakub.
Mladší žáci i žákyně zatím po 3 kolech okupují 3. místa. Nejvíce bodující jsou Palatášová, Flanderková a Studená. U chlapců pak Pešek, Urválek, Václavek, Chrbolka, Picpauer a Hanuš Adam.
Tyto úspěch našich mladých atletů jsou také dílem sponzorů, kteří je zabezpečují a podporují v jejich činnosti. Děkujeme tedy společnosti EFES s.r.o., Dimex a lékárně u Bílého orla.
V září nás čekají poslední kola soutěží družstev a také nový školní rok. Proto nabízíme dětem možnost přihlásit se do atletického oddílu ve Slatiňanech. (nejmenší od 2. až 3. třídy ZŠ, ale i starší zájemci) a využít volný čas ke kvalitnímu tréninku. Přijít můžete v září na stadion v Po, St v 17.00. Těší se na Vás trenéři Hanuš, Jirásek, Mašín, Douša.