Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
V měsíci červnu se ve slatiňanské kavárničce uskutečnily dva Laskavé večery. Ve 14. LV vystoupil známý písničkář Jaroslav Hutka. Hrál, zpíval a vyprávěl více než dvě hodiny. První část večera věnoval starým moravským baladám a druhou pak své vlastní tvorbě. Jaroslav Hutka se ukázal jako velice pohodový, příjemný a zábavný společník. Lidé v kavárně s ním zpívali a všichni se dobře bavili.
V 15. LV 30.6. potom zazněly krásné české a francouzské šansony v podání absolventek konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze Lucie Soljakové (zpěv) , Petry Ochové (zpěv) a Markéty Čechové (klávesy). Kavárna byla opět zaplněna do posledního místečka a mladé umělkyně měly obrovský úspěch.
Jak to krásně funguje, když jsou lidé naladěni na stejnou frekvenci. Jaroslav Hutka na dopis, zda by nechtěl vystoupit v malé kavárničce v malých Slatiňanech a za jakých podmínek odpověděl, že přijede velice rád, nabídl hned několik termínů a k podmínkám se vyjádřil tak, že se určitě dohodneme podle možnosti pořadatele, kterého prakticky vůbec neznal. Přijel, aniž by se podepisovala nějaká smlouva, aniž by si ověřilo jakého podniku to vůbec jde. Poté skvěle pobavil posluchače, poseděl a popovídal, ukázal zájemcům své grafické listy, rozloučil se a vydal se na noční jízdu domů.
Ještě pikantnější byla domluva 15.LV. Podotýkám, že jsem se s žádnou z dívek vůbec neznal. Telefonát s Petrou Ochovou vypadal asi následovně:
Z.J. Petro nechtěly byste vystoupit ve Slatiňanech v kavárně? Zadarmo.
P.O. Já se zeptám holek.
O pár dní později:
P.O. Tak jo.
Z.J. Výborně, vyhovuje vám 30. červen?
P.O. Ano
A tak dívky sedly 30.6. v Praze na vlak, přijely do Slatiňan, zazpívaly, a pak rychle uháněly na nádraží, aby stihly noční vlak do Prahy. Stihly ho jentaktak (musely dokonce běžet).
Není to krásné, když to takto funguje? Laskavé večery jsou pak plné laskavé nálady. A o to při nich jde především.
Zdeněk Jirásek

16. Laskavý večer

Po červencové odmlce se v úterý 10. srpna uskuteční v kavárně další Laskavý večer. Vystoupí v něm skvělý kytarista Jan Matěj Rak. Syn slavného otce Štěpána Raka. Jan Matěj zahraje své vlastní skladby a instrumentální úpravy skladeb Jaroslava Ježka, které nikdo jiný v české republice nehraje.
Pořad začíná v 19 hodin, ale v zájmu včasného a klidného obsloužení je dobré nechodit na poslední chvíli.
Váš příspěvek na tento LV by měl činit 90 korun.
Zdeněk Jirásek
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.červenec 2004
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany