Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
V lednu se v rámci projektu „Sníh a voda“ konalo lyžařské soustředění skautů a skautek v Jánských Lázních. Březnová výprava zavedla skauty již tradičně do bludiště Teplického skalního města. V dubnu jsme pomáhali s úklidem našeho města. Jednotlivé skupiny sbíraly odpadky v okolí řeky, v Třešňovce a okolo Kočičáku. Svátek sv. Jiří jsme oslavili vystoupením jednotlivých družin a následnou noční výpravou s ohněm v Šiškovicích.
Nejnáročnější akcí byla příprava čarodějnic, která nám zabrala 4 - 5 dní usilovné práce celého střediska (Vyhledávání suchých stromů, kácení, převoz, stavba hranice, příprava disciplín pro děti, úklid). Akce je určena rodičů a dětem, před zapálením hranice probíhají hry a disciplíny.
Těší nás hojná účast dětí, jejich rodičů a veřejnosti na této akci.
V květnu se konala vodácká výprava skautů, při které jsme na lodích sjížděli dolní Sázavu.
Skauti se rovněž aktivně zapojili do Benefičního festivalu za lepší komunikaci mezi zdravými a postiženými dětmi a nyní se chystají na svoji prezentaci na Bambiriádě.

Prohlášení střediska Junák Slatiňany k čarodějnicím:

Středisko Junáka jako organizátor čarodějnic s ohněm a hrami pro děti nemá absolutně nic společného s nepatřičnostmi a vandalismem, ke kterému došlo v okolí Slatiňan 30.4. Tento den se koná na různých místech řada akcí s velkou účastí veřejnosti. V prostorách, kde Junák pořádal čarodějnice, byl udržován činovníky pořádek, zajištěn dohled nad ohněm a následný úklid. Rovněž zde nebyl prodáván žádný alkohol. Akce je určena rodičů a dětem.
Mgr. Daniel Vychodil
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 7.červen 2004
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany