Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
V krásné nové „nafukovačce“ v Praze na Strahově se konaly gigantické krajské přebory Pardubického a Královéhradeckého kraje. Gigantické byly proto, neboť se jich zúčastnilo více než 300 atletů, kteří absolvovali celkem asi 750 startů. Jelikož v hale je pouze čtyřdráha, tak se závody protáhly na 7 a půl hodiny!
My jsme přihlásili čtyři závodníky, ale naše největší želízko v ohni Tomáš Hora byl k velké škodě zrovna na školním lyžařském kurzu. A protože nebyla vypisována soutěž juniorů a junioři museli tedy závodit společně s muži, nejvíce jsme očekávali od dorostence Martina Douši.
Ten měl ovšem velice těžkou pozici. Vloni se stal v hale jako žák trojnásobným přeborníkem, ale letos jako prvoročák závodil s chlapci o rok staršími. Přesto obstál a vybojoval dvě bronzové medaile, k nimž přidal ještě jedno 4. místo.
Daleko těžší to měli junioři (také prvním rokem) Tomáš Pilař a Ladislav Jiroušek. I přes solidní výkony (kromě dálky Jirouška, kterou ovšem v zimě nemá kde trénovat) skončili v poli poražených.