Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
V dubnu 2004 proběhne v 5. - 9. třídách dvoudenní jarní projekt, který bude mít podobu jednoho exkurzního dne a následného zpracovávání výstupů. Žáci mohou vybírat mezi exkurzemi přírodovědného, technického, historického a uměleckého zaměření. Konkrétně: letiště Čáslav a elektrárna Chvaletice, ZOO Dvůr Králové, Geologie východních Čech s návštěvou cihelny v Tuněchodech, Svět loutek s návštěvou divadelního představení v H. Králové, Literární Praha s návštěvou divadla, Vyšehradu a Slavína. Mezi exkurze byly zařazeny i dvě zahraniční: Vídeň s prohlídkou historických památek a přírodovědeckého muzea a pro starší žáky v rámci dějepisu návštěva Osvětimi a hlubší seznámení s tématem holocaustu.
Druhý den zpracovávají žáci nejrůznějšími formami výstupy z exkurzí, které pak prezentují před ostatními. Cílem projektových dní je propojení více oborů s praxí, zprostředkování vlastní zkušenosti, prožitku a možnost realizace vlastních nápadů žáků.
Pro žáky 1. - 4. tříd připravujeme rovněž projektové dny, které proběhnou počátkem května.
Další větší akcí plánovanou hned na počátek dubna je akce Den otevřených dveří.
Chtěli bychom navazovat užší spolupráci s rodiči při výchově a vzdělávání žáků. Jednou z cest vedoucích k tomuto záměru je občasná účast rodičů při běžném vyučování. Taková návštěva umožňuje sledovat práci školy, navazovat užší spolupráci s učitelem, sledovat své dítě při práci a případně s ním ve vyučování spolupracovat. Pro začátek chceme zorganizovat hromadný Den otevřených dveří. Akce proběhne pro zájemce z řad rodičů žáků 1.-4. třídy v pátek 2.4. od 7.30 v budově přístavby a ve čtvrtek 1.4. rovněž od 7.30 pro rodiče žáků 5.-9. tříd v hlavní budově školy. Těšíme se, že občasná přítomnost zájemců z řad rodičů ve výuce a užší komunikace se školou bude časem samozřejmostí.
Mgr. Daniel Vychodil
ředitel školy
Autor: Škola, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 11.duben 2004
zpět