Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký

Ano, i k nám přišel Mikuláš, anděl a tři čertíci. Bylo to na našem výletě 6. prosince do Chrudimi. Nejdříve jsme ale navštívili na letišti Klub výsadkových veteránů. To, co jsme se zde dozvěděli nás všechny zajímalo, vždyť je to historie našeho blízkého okolí. Na dokumentárních obrázcích jsme viděli i některé známé tváře. Zastavili jsme se také u pietně umístěné vrtule anglického letadla z druhé světové války, která kupodivu přežila i minulou dobu.

Pak jsme se přesunuli Na Rozhlednu do Klubu 43. výsadkového praporu. Tam nás čekaly další zajímavosti v Síni tradic 71. výsadkového praporu. Je tu hodně zajímavých předmětů, fotografií a dokumentů už od 1. světové války a o čs. Legiích. Viděli jsme i dokumenty z té doby, týkající se otce jedné naší členky.Tato zajímavá expozice je pro veřejnost otevřena každé pondělí od 9.00 do 15.00 hodin.

V pěkném prostředí klubu jsme poobědvali a pobavili se mikulášskou nadílkou. Každý z 30 účastníků za dáreček něco předvedl – buď sám nebo spolu s ostatními. Bylo příjemné společně posedět. A o tom to nakonec je – něco zajímavého vidět a vzájemně se setkat a popovídat si – jak hezky napsal pan Zdeněk Jirásek v předchozích Ozvěnách ve svém článku „Ještě k laskavým večerům“ . Ostatně někteří z nás velice rádi (nebo spíše rády) na tyto večery chodí. Dík za ně.

Klub českých turistů Slatiňany

Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.leden 2004
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany