Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký

Vážení občané slatiňanští
To, že se v kavárně občas pořádají Laskavé večery se již dostalo do podvědomí většiny z Vás. Od března do listopadu se jich konalo osm. A jelikož v jejich pořádání hodlám pokračovat, pak si dovolím malé ohlédnutí.

Březen: Autorské čtení pardubického spisovatele Lubomíra Macháčka doplňoval hrou na kytaru Petr Šotta

Duben: Pásmo o životě francouzského básníka Jacguesa Prévera a recitace jeho básní. Účinkovali Kristýna Kudrnáčová, Honza Lomoz, Zdeněk Jirásek a na kytaru je opět doprovázel Petr Šotta.

Květen: Básník z Havlíčkova Brodu Ladislav Vondrák četl své verše a společně s kytaristou Petrem Mičolou je i zpívali

Červen: Poetický pořad s názvem Velké prádlo plný básní a písní připravila Ivana Měkotová. Účinkovali Alena Fučíková a Jiří Venkovský. Všichni Jsou ze ZUŠ Světlá nad Sázavou.

Srpen: Spisovatel z Chotěboře Petr Musílek četl ze svých knížek a na kytaru ho doprovázela Helena Kremlová

Září: Chrudimský spisovatel a bývalý slatiňanský kantor Josef Krečmer četl své povídky i básně. Hrou na violoncello ho doplňoval jeho vnuk Josef Krečmer jun.

Listopad: Dva LV. V prvním Jitka Molavcová a Alfréd Strejček předvedli ukázky ze středověké poetické i hudební tvorby
Ve druhém LV Alfréd Strejček zpíval písně Vladimíra Vysockého a Bulata Okudžavy a recitoval básně Josefa Kajnara

Berte prosím toto ohlédnutí zároveň jako pozvánku na další Laskavé večery. Samozřejmě, že ne vždy přijede profesionální umělec, ale to není až tak důležité. Myslím, že zatím všechny večery byly příjemné. Velice trefně o nich hovořil Josef Krečmer. Říkal, že dříve se lidé scházeli takřka denně a povídali si. Dnes, kdy náš čas ovládla televize a honba za jinými hodnotami než duchovními na sebe máme málo času. A právě tyto pořady by měly sloužit nejen ke kulturnímu zážitku, ale i ke vzájemnému setkávání a povídání si.

Protože LV pořádám jako fyzická osůbka, bez takových náležitostí jako je nějaké IČO, razítko apod., nevybírám žádné vstupné, ale pouze dobrovolný příspěvek, který je beze zbytku použit na náklady spojené s pořádáním akcí. V této souvislosti děkuji občanskému sdružení Klub Paprsek za pomoc v podobě vyrovnání určitého schodku.

Dále děkuji všem zaměstnancům kavárny za spoluvytváření příjemné pohody.
Zdeněk Jirásek
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 7.prosinec 2003
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany