Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký

Po deseti letech, kdy naši atletiku zastupovala jen mládežnická družstva a pár jednotlivců mezi dospělými se opět utvořilo družstvo mužů. Pravda, většinu v něm tvořili dorostenci a junioři a dokonce i starší žáci. Dále se představilo několik veteránů a tak muži mezi dvacítkou a čtyřicítkou byli ve značné menšině. Předem bylo jasné, že na přední umístění družstvo nemá. Zvláště, když krajský přebor Pardubického a Královohradeckého kraje byl letos pouze pětičlenný,. Družstva, která bychom mohli porazit se prostě nepřihlásila. Nakonec naši atleti obsadili skutečně až pátou příčku, ale o zklamání nelze mluvit. Byla to porážka čestná a důstojná.

Ze čtyř kol bylo družstvo těsně páté a dvakrát dokonce třetí. Velice potěšitelná je také ještě jedna skutečnost. V každé disciplíně boduje vždy prvních deset. Kdyby ovšem bodovali jen první tři, tak bychom skončili v celkovém pořadí na druhém místě hned za suverénním Trutnovem. Jen pro zajímavost. Trutnov měl na základní soupisce 68 závodníků a Týniště 44. V jednom kole smí nastoupit 22 atletů. My jsme jich nejvíce měli 14.

K největším oporám družstva patřil dorostenec Tomáš Pilař. Ve všech kolech nastoupil ke krátkému sprintu (100 resp. 200m), na 400 m a ve štafetě. Z osmi individuálních startů čtyřikrát vyhrál, třikrát byl druhý a jednou třetí. Štafetu vytáhl třikrát k vítězství a jednou ke druhému místu.

Velice dobře si vedli i další dorostenci a junioři Ladislav Jiroušek (překážky, štafeta) a Dan Beer (oštěp). Silnou osobností byl i Jiří Pavliš (24 let). Ten býval skvělým sprinterem, ale zranění ho donutila změnit disciplínu a tak se stal oporou v oštěpu. Družstvo hodně držel výborný koulař Pavel Brožek, který si dokonce v jednatřiceti letech vylepšil deset let starý osobní rekord. Pavel byl dvakrát druhý a dvakrát první.

Radost jsme měli i z některých návratů. Především Slávek Pavel, výborný sprinter konce osmdesátých a počátku devadesátých let.
Družstvu pomohl nejen několika body, ale především morálně.
V jednom kole se po více než deseti letech objevil i kdysi elitní trojskokan Libor Kolář a vedl si velice dobře. Bohužel si bolestivě narazil patu a tak svůj výkon již nemohl zopakovat.

Svůj velký talent dokázali úspěšně zúročit i dva žáci, Martin Douša a Tomáš Hora. Spolu s dorostenci ukázali, že budoucnost slatiňanské atletiky může být radostná.

Za účast stojí i účast veteránů. Nejstaršímu Pepovi Novotnému bylo již 55 let. Zdeněk Slanař (45), uměl kdysi desítku je těsně přes 30 minut a maratón za 2:21(!). Radmil Brožek (49) sice takové osobáky nemá, ale i on dokáže v této soutěži ještě bodovat. Stejně jako Petr Šotta (44), jenž před lety závodil v Bílině a nyní se po dlouhé době k atletice opět vrací. Družstvo dále tvořili Filip Junga (oštěp), Libor Milotínský (oštěp), Jaroslav Vojta (400m, trojskok) a Otakar Doležal (sprinty).

Konečná tabulka KP:
1.Lokomotiva Trutnov1 137,5 pom. b.20 hl.b.
2.TJ Svitavy62812
3.SK Týniště nad Orlicí52810
4.AC Vysoké Mýto51210
5.Spartak Slatiňany5148
Autor: , Trvalý odkaz, Sport, Ostatní, 7.prosinec 2003
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany