Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Slatiňanské křesťanské společenství uspořádalo už šestý ročník svatováclavského setkání dětí ve Slatiňanech.
Letos přijely děti do deseti let z farností: Chrudimě, Skutče, Heřmanova Městce, Proseče, Kameniček, Klokočova a jako hosté z církevní školy z Hradce Králové.
Mši svatou v kostele sv. Martina sloužili páteři Skutče, Nasavrk a Slatiňan.
Program pokračoval v sokolovně a díky pěknému počasí mohla proběhnout "suchá varianta" v pěkné slatiňanské přírodě po cestě k návrší Vrchlického.
Foto: Soutěžící družstva dětí z Heřmanova Městce /vlevo/ a Skutče /vpravo/ čekala náročná zkouška vyběhnout schody na Podskále a pokračovat v běhu až k druhému zábradlí.
Biblické motivy ze života Panny Marie byly napojeny na soutěže. Např. "Útěk svaté rodiny před Herodem" - soutěžní družstva absolvovala, se zátěží v batůžcích, stanovený úsek. Výsledné časy zaznamenávala skupina rozhodčích pod vedením MUDr. Kubešové na stopkách.
Pořadatelé zajistili občerstvení a drobné ceny pro účastníky. V čele organizátorů stála paní Marie Kyselová, řádové sestry Terezka a Dolorézka. Podařilo se jim zajistit spolu s dalšími organizátory bezproblémový průběh setkání.
Cílem těchto setkání je podpořit výchovné působení rodiny, školy, dětských organizací a křesťanského společenství na citovou a charakterovou stránku jednání mladé generace.
Foto a text Jiří Krajíček
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 14.listopad 2003
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany