Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
O letních prázdninách proběhly čtyři tábory pořádané našim střediskem. Dva v Šiškovicích, jeden na Doubravce a oldskautský na Březinách.
V září se rozběhla obvyklá činnost družin. Mezi tradiční zářijové akce určitě patří vodácký výskyt skautů na Seči.
Další výraznou akcí je šiškovická brigáda. Obvykle provádíme běžnou údržbu a přípravy na zimu (dřevo, uhlí). Letos však došlo k další fazi rekonstrukce chaty, kdy byl vyměněn vnější plášť jižní stěny a zhotovena nová podlaha v klubovně (firmy Tichý a Saivera). Natírali jsme tedy opravené části chaty, malovali v klubovně, zhotovili provizorní kůlnu na dřevo atd.
V rámci celostátního "Podzimního setkání" uspořádali vedoucí světlušek a vlčat (mladší členové Junáka) se svými družinami akci "Z pohádky do pohádky" pro děti z ÚSP. Skauti a skautky zase pomáhali v třešňovce s úklidem posekané trávy a sbíráním kamenů.
Trochu prožitého dějepisu určitě neškodí. S blížícím se výročím vzniku republiky proběhla dobrodružná hra pro skauty a vlčata na téma "legionáři".
O podzimních prázdninách se i naši starší členové vypraví do lanového centra v Olomouci, kde si vyzkouší svou odvahu a obratnost na lanových překážkách v osmimetrové výšce. (A jak to dopadlo se dozvíte někdy příště).
Za středisko Junáka Slatiňany Mgr. Daniel Vychodil
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 14.listopad 2003
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany