Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
V půli června skončila mistrovská sezóna 2002/03 všem fotbalovým družstvům Spartaku Slatiňany. Hodnotíme-li výsledky všech celků globálně, můžeme konstatovat, že byly pouze průměrné. A-tým dospělých obsadil stejně jako družstva starších i mladších žáků shodne 9.místa ve svých krajských soutěžích a B-družstvo dospělých skončilo v okresním přeboru na poměrně lichotivém 5. místě.Nejlepších výsledků tak dosáhli elévové, kteří postoupili do okresního finále, kde skončili na bronzovém stupínku, a nejúspěšnějším družstvem oddílu se stali dorostenci, kteří vcelku suverénně vyhráli okresní přebor a od podzimu i oni nás budou reprezentovat v krajské 1. A třídě. Fotbal je jak známo kolektivní sport, ale přesto se v našem týmu uplatnilo několik individualit – jednou z nich byl náš střední záložník Pavel Hanuš, který se stal s 22 brankami nejlepší střelec celého okresního přeboru dorostu v mistrovské sezóně 2002/03. Někteří další hráči z kádru (Kubát, Švadlenka, Hlušička, Formánek nebo Urválek) už dostali na jaře příležitost zahrát si i v A- či B-týmu dospělých, kde jistě poznali rozdíl mezi kategorií dospělých a dorostu. Snad toto poznání bude i motivací úplně všech hráčů úspěšného kádru našeho dorostu na sobě i nadále fotbalově pracovat tak, aby mohli v budoucnu dobře reprezentovat náš oddíl a potažmo i naše město v kategorii dospělých, abychom náš kádr A- týmu mohli pravidelně doplňovat vlastními odchovanci. Práce s mládeží je v oddíle kopané TJ Spartak poměrně úspěšná – dokladem je např. velký zájem oddílů o zimní halové mládežnické turnaje nebo pochvala a vřelé poděkování zúčastněných celků pro pořadatele turnaje mladších žáků O pohár VZP dne 21.června