Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
V této zatím nejvrcholnější akci pro děti jednotlivých škol z celé ČR jsme měli své zastoupení. ZŠ Slatiňany obdržela pozvánku z vedení Pardubického kraje pro Martinu Doušu a Tomáše Horu, kteří jako jediní soutěžili za náš region, a to v atletické části. Oba žáci pak vzorně reprezentovali ZŠ, město Slatiňany, oddíl atletiky, ale i kraj. Tomáš začal sice nešťastně v běhu na 60 m, časem 7,70 s (elektro.) obsadil první nepostupové místo, ale vše si vynahradil dál.
V běhu na 4 x 60 m společně s Martinem doběhli na 5. místě časem hluboko pod 29 s a jen 0,2 s je dělily od medaile!
Nakonec se Hora dočkal. Ve skoku dalekém vybojoval pro kraj bronz skvělým osobním rekordem 619 cm!!
Dostal pochvalu od vedení výpravy, protože jen dalším dvěma závodníkům se podařilo ve starších žácích vybojovat medaili pro Pardubický kraj. A protože to je i celkové 3. místo v republice, připojujeme se ke gratulaci za oddíl i školu.