Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Co to je? Pro koho to je? O čem to je? A možná ještě další otázka se Vám vyrojí v mysli. LHV jsou pořady, ve kterých se kloubí literatura a hudba. To je ostatně patrné již z názvu. Zatím proběhly tři. V tom prvním v březnu se představil pardubický spisovatel Lubomír Macháček (napsal asi 14 knih). Nejprve s ním proběhla beseda a poté četl úryvek ze svého románu. Aby mluveného slova nebylo příliš, prokládal ho Petr Šotta hrou na kytaru. V dubnu byl LHV zasvěcen vzpomínce na francouzského básníka Jacqusa Préverta. Povídání o jeho životě a recitaci jeho veršů opět doplňoval Petr Šotta na kytaru. Hosty 3. LVH v květnu byl básník Ladoslav Vondrák z Havl. Brodu a hudebník Petr Mičola z Olomouce. Ladislav Vondrák trochu hovořil o psaní poezie, recitoval své verše a protože Petr Mičola řadu jeho básní zhudebnil, tak některé i společně zazpívali.
LHV mají za cíl nabídnout lidem pár příjemných chvil a trochu pohody. Nic víc. Na chvíli se zastavit, posedět v příjemném prostředí, dát si něco dobrého a poslouchat, jak vám někdo čte nebo hraje. Nemají potřebu přesouvat se do větších sálů a lákat davy lidí. Nevybírá se ani žádné vstupné a dá-li někdo nějakou minci do klobouku, udělá tak ze své dobré vůle (v podstatě trochu přispěje na uhrazení nákladů s akcí spojených). A jsou určeny všem, kteří cítí, že právě takovouto akci postrádají. Dveře jsou ale otevřeny i těm, kteří se prostě chtějí podívat, co je to zač.

4. LITERÁRNĚ HUDEBNÍ VEČER
se uskuteční v úterý 24.6. v 19.07 hodin opět v kavárničce na křižovatce. Na programu bude poetický pořad s názvem VELKÉ PRÁDLO. Uvedou ho milí hosté ze Světlé nad Sázavou a Havlíčkova Brodu IVANA MĚKOTOVÁ (autorka a režisérka), ALENA FUČÍKOVÁ (recitace, zpěv) a JIŘÍ VENCOVSKÝ (kytara, zpěv, recitace).
Pořad VELKÉ PRÁDLO je skutečně velmi příjemný a dokáže pohladit po duši.
Takže, podívejte se dobře na program televize a zvažte, zdali by nestálo za to, udělat přece jen změnu v zaběhlém režimu.
Srdečně vás zve Zdeněk Jirásek – pořadatel LHV a personál kavárničky.
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 10.červen 2003
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany