Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Hry první Olympiády s Orbitem pro děti České republiky se kvapem blíží. Ve dnech 14. – 19. června 2003 se uskuteční v Pardubickém kraji ve městech Litomyšl, Choceň a Svitavy pod záštitou ministryně školství Petry Buzkové a hejtmana Pardubického kraje Romana Línka. „Hlavním cílem her je vytvoření tradice sportovního i kulturního setkávání dětí a šíření olympijské myšlenky. Po vzoru antických her se bude kloubit sport a kultura. Jsem rád, že takto významnou událost bude jako první v historii hostit právě Pardubický kraj„ řekl hejtman Pardubického kraje Roman Línek.
Olympiádou Český olympijský výbor oslovuje 1,5 milionů dětí v celé České republice. Jednotlivé kraje obdržely propozice, pořadatelé mají k dispozici počty účastníků a již dokončují poslední přípravy nejen samotných disciplín, ale také doprovodného programu.
Na olympiádu je přihlášeno téměř 3 500 dětí ze všech krajů, které budou soutěžit v 16 sportovních a 3 kulturních disciplínách.
Děti budou bojovat o medaile např. v atletice, plavání, cyklistice, střelbě, tenisu nebo triatlonu.
Zařazena je i disciplína pro zdravotně postižené, tou je hra podobná tenisu nebo triatlonu. Zařazena je i disciplína pro zdravotně postižené, tou je hra podobná tenisu tzv. show-down určena pro zrakově postižené děti.
„Na organizaci olympiády pracuje široký tým lidí, kterým děkuji za jejich úsilí. Velký dík patří rozhodně mým kolegům z rady Pardubického kraje Miroslavu Rýdlovi a Janu Čulíkovi, kteří odvedli při přípravách her obrovský kus práce,“ dodal Línek.

Sylva Zajíčková, tisková mluvčí Pardubického kraje
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 10.červen 2003
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany