Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Počátkem dubna se uskutečnila ekobrigáda na sběr odpadků podél řeky směrem na Janderov. V polovině dubna skauti vyrazili do skalních labyrintů Teplického skalního města a na Ostaš. Po předchozím již téměř letním počasí byla dvaceticentimetrová sněhová pokrývka vítaným zpestřením.
Koncem dubna proběhla vernisáž výstavy fotografií Jana Šibika z celosvětového skautského setkání Jamboree z Thajska, které se uskutečnilo počátkem letošního roku a jehož se účastnili tři členové našeho střediska.
Tradiční Čarodějnice jsme pořádali poslední dubnový den u Návrší Vrchlického. V první části si děti mohly vyzkoušet řadu her a disciplín, pak byla zapálena hranice. Součástí programu byla i soutěž o nejpůsobivější masku čarodějnice. Vzhledem k tomu, že se přihlásila pouze tři děvčata (i když potencionálních adeptů by bylo určitě více), změnila se soutěž v přehlídku. Co nás na pořádání Čarodějnic trochu trápí, je stále větší záplava osob obtížně hledajících rovnováhu při cestě z nedaleké restaurace a haldy odpadků, které druhý den uklízíme.
Na přelomu dubna a května vyrazilo 11 starších skautů a skautek na celostátní setkání roverů u Potštejna, kde zažili spoustu krásných chvil s šesti sty vrstevníky ze všech koutů republiky.
8. – 11. května proběhlo putování skautů po pevnostní linii na Náchodsku. Dobrošov, Březinka, Jestřebí hory, Altman. Jedním z největších zážitků byla návštěva srubu Březinka zrenovovaného i v posledním detailu do původní předválečné podoby.
V polovině května se na Kochánovicích uskutečnilo okresní kolo Svojsíkova závodu (všestranná připravenost – orientace, první pomoc, poznávání přírodnin atd.).
Z našich třech hlídek se nejlépe umístila družina Vyder (2. místo a postup do kraje) družina Bukviček skončila na 7. místě a nejmladší Lišáci na místě dvanáctém.
Počátkem května se konalo rovněž krajské kolo soutěže ochránců přírody Zelená stezka – zlatý list, kde se naše hlídka umístila na 2. místě.

Mgr. Daniel Vychodil
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 10.červen 2003
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany