Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
17. května probíhal ve studiích České televize ku příležitosti padesátého výročí jejího vzniku DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Exkurze v pražské ČT se zúčastnili i žáci literárně – dramatického oboru.
Dostali tak možnost nahlédnout do zákulisí výroby některých pořadů, a dokonce si mohli i vyzkoušet, jaké to je být např. kameramanem či rosničkou z počasí. Největší úspěch ovšem sklidila návštěva studia Kouzelné školky a autogramiáda hlasatelek, moderátorů a redaktorů zpravodajství a sportu. Některé z dětí si krátce popovídaly s Marií Retkovou, Vojtěchem Bernatským, Alešem Cibulkou, Richardem Samkem, Jolanou Voldánovou či Pavlem Karasem a pořídily si společné fotografie.
29. května se žáci LDO chystají do Prahy znovu. Nyní je zde čeká inscenace Romea a Julie v divadle Rokoko.
Zájezdy se v činnosti LDO stávají příjemnou tradicí, při níž žáci vidí všechny své teoretické poznatky v praxi, jádrem jsou ovšem akce ZUŠ.
Největší z nich bude letos 1. června Pohádková neděle, nad kterou má LDO patronát, a na kterou si mimo jiné nachystalo i premiéru komedie „ ,,, Cesta nazpátek“, která vznikla na motivy žáků.
Zanedbatelná ale není ani účast na představeních pořádaných ZUŠ např. ku příležitosti Vítání občánků, Dni matek či vystoupení tanečního oboru v Nasavrkách.
Literárně – dramatický obor stále přijímá nové členy. Zápis žáků se koná od 2.6. do 20.6.2003.

MgA. Jana Ozoráková
Autor: ZUŠ, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 10.červen 2003
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany