Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Tak jako každý rok, i letos se naše škola zúčastnila soutěží vyhlášených MŠMT v rámci základních uměleckých škol. V tříletém periodickém cyklu se střídají vyučovací předměty hudebního oboru. Již tradičně je naše škola pořadatelem okresního kola některé z těchto soutěží. Letos to bylo v sólovém a komorním zpěvu.

Soutěž proběhla 13.února s těmito výsledky:

 

3.místa sólový zpěv: 

Anna Malinová Martina Šimáčková Vendula Havlová Tereza Pelikánová Aneta Valášková Lucie Tomišková

3.místo komorní zpěv:

Kateřina Hamplová Martina Šimáčková

2.místo komorní zpěv:

Kateřina Smrčková Aneta Valášková Pavlína Čermáková Lucie Tomišková

2.místa sólový zpěv:

Nela Morchová Kateřina Hamplová

1.místa sólový zpěv:

Kateřina Smrčková Ivana Seidlová
Pavlína Čermáková

Vítězové okresních kol postoupili do krajské soutěže, která se konala 18.3. v Pardubicích. Zde získaly třetí ceny Kateřina Smrčková a Ivana Seidlová.P. Čermáková bohuželonemocněla.Všechny žákyně patří do třídy Mgr. Stanislavy Sejkorové.

Z dalších výsledků okresních kol: 12.2. ZUŠ Hlinsko - Jiří Bláha ze třídy p. uč. Martina Lísky získal 2.místo. 11.2. ZUŠ Chrudim - hra na klarinet Petr Michálek 2.místo (vyučující Jiří Forman) a ve hře na hoboj zvítězila Anežka Závorková (vyučující Jiřina Hrubá, s postupem do krajského kola.

10.2. ZUŠ Skuteč - získala 1.místo s postupem do krajské soutěže ve hře na zobcovou flétnu Barbora Sejkorová(vyučující Jiří Forman). A. Závorková a B.Sejkorová byly úspěšné i v krajském kole, které se uskutečnilo 6.3.2003 ve Vysokém Mýtě. Oběma se podařilo zvítězit ve svých kategoriích! Je to jejich velký osobní úspěch. Všem úspěšným žákům a jejich učitelům gratuluji a děkuji za výbornou reprezentaci naší školy a našeho města.

                                                           Petr Šotta, ředitel ZUŠ

Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 5.duben 2003
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany