Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký

V neděli 16.února 2003 se v naší sokolovně představila významná herečka Stella Zázvorková. Její návštěva zde byla o to významnější, že Slatiňany byly prvním městem, které navštívila po svém ocenění za celoživotní přínos v kulturním životě, které ji bylo uděleno den předtím při vyhlašování nejoblíbenějších osobností v anketě Tý Tý, jejím zapsáním do Dvorany slávy.

 

 

Povídání s paní Stellou, 81 letou elegantní dámou, bylo milé, přátelské a mnohdy i humorné. V rozhovoru, který s herečkou vedla paní Květa Růžičková, se návštěvníci dozvěděli mnohé z hereččina mládí, divadelních začátků. Vzpomněla na Jana Wericha, Miloše Kopeckého, Miroslava Horníčka, Vlastimila Brodského a další kolegy, se kterými se setkala při natáčení. Opomenuto nezůstalo ani hereččino kuchařské umění.

Součástí programu bylo vystoupení čtyř mladých nadaných dívek z divadelního odboru DDM v Chrudimi, které známými písněmi z repertoáru Báry Basikové, Heleny Vondráčkové, Daniela Hůlky a dalších zpříjemnily již tak milý kulturní zážitek.

Hostem večera, který se přímo zúčastnil povídání s paní Stellou, byl spolumajitel firmy Strojírna Potůček Slatiňany s.r.o., p.ing. Košťál. Bez finančního přispění této firmy, by nebylo v možnostech naší organizace tuto kulturní událost uspořádat a proto jí vyslovujeme touto cestou poděkování.

Přestože zájem veřejnosti nebyl takový, jaký bychom si přáli, atmosféra večera tím zůstala nedotčena a všichni zúčastnění opouštěli sokolovnu příjemně naladěni. Někteří osobně požádali paní Zázvorkovou o autogram, předali ji drobné dárky, květiny, či se s ní vyfotografovali.

Závěrem bychom chtěli jenom podotknout. Velice často slýcháváme kritiku na to, že se ve Slatiňanech nic neděje, že zde není žádná kultura. A tak se ptáme. Kde byli všichni ti nespokojenci? Myslíte si, že kulturní akce lze pořádat bez zájmu veřejnosti?

Členové výboru TJ Sokol Slatiňany

zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany