Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký

V neděli 2.února se v místní sokolovně uskutečnil turnaj mladších žáků v kopané. Náš celek v něm nejprve ve skupině obsadil 3.místo po výsledcích:

Slatiňany - AFK Chrudim A 1:5, Slatiňany - Prosetín 2:2, Slatiňany - Luže 2:0 a Slatiňany - Třemošnice 0:8. V souboji o umístění pak remizoval s Hlinskem 1:1 a prohrál až na penalty 3:4. Nakonec jsme tedy skončili šestí z 10 účastníků. Nejcennějším výsledkem je určitě remíza s Hlinskem, které hraje o třídu výše. Nejlepším našim střelcem v turnaji byl Pour se 3 góly. Celkovým vítězem se stal (asi podle očekávání) ligový celek AFK Chrudim, který však ve finále porazil svou rezervu až na pokutové kopy, když v normální hrací době skončil zápas 1:1. V našem dresu se představili: brankář Makeš, Urválek, Dostál, Jirásek, Kollert, Gloser, Pitr, Sýkora, Pour, Štěpánek, Dalecký, Kudrnka, Tkáčik a Janeček.

Ze širokého kádru chyběli jen zraněný Koblasa a Haizl.

V sobotu 15.února pak sehráli svůj turnaj i naši starší žáci. Turnaj se hrál systémem každý s každým za účasti 8 celků.

Výsledky našich:

Slatiňany - SK Chrudim 0:1, Slatiňany - AFK Chrudim 0:2, Slatiňany - Třemošnice 0:1, Slatiňany - Nasavrky 4:1, Slatiňany - Prachovice 1:0, Slatiňany - Bojanov 1:0,

Slatiňany - Stolany 3:0. Tyto výsledky znamenaly, že naši hráči nakonec v turnaji obsadili poměrně slušné 4.místo s 12 body a skóre 9:5. Naši fotbalisté byli navíc úspěšní i mezi nejlepšími individualitami turnaje. Nejlepším brankářem byl trenéry zúčastněných družstev vyhodnocen náš Ondřej Odvárka a nejlepším střelcem celého turnaje se stal Jan Málek se 7 góly. Turnaj se odehrál na začátku zimních prázdnin, a tak naši hráči nebyli kompletní - někteří chyběli z důvodu zájezdu na hory a někteří pro nemoc. Reprezentovali nás tito hráči: gólman Odvárka a v poli Sobotka, Šustr, Sochor, Jeřábek, Málek, Gryzc, Slezák a Zelený.

Poctou pro všechny hráče bylo závěrečné vyhlášení výsledků - ceny pro všechny týmy i pro největší individuality turnaje předával totiž starosta Slatiňan, MVDr. Ivan Jeník.

V neděli 16.února se naši mladší žáci zúčastnili halového turnaje v Chrudimi, pořádaného místním AFK. V konečném pořadí jsme obsadili 6.místo z 9 účastníků, ale to příliš podstatné nebylo. Mnohem důležitější byl fakt, že náš tým se ve skupině utkal mimo jiné se svými vrstevníky ze slavné Sparty Praha - a to je jistě pro mnohé naše hráče (ne-li všechny) zážitek možná na celý život a jistě budou na něj všechny vzpomínat. Protože ve své fotbalové kariéře v našich krajských soutěžích je to možná naposled, kdy se jim příležitost utkat se s jedním z pražských "S" naskytla.

 

Autor: , Trvalý odkaz, Sport, Ostatní, 5.březen 2003
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany