Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký

Ve čtvrtek 24.10. 2002 se v sokolovně Slatiňany uskutečnila prodejní výstava prací žáků výtvarného oboru školy, na kterou od 18.00 hodin navázal koncert našich žáků.

Tato ,,benefice” se setkala s velkým ohlasem u veřejnosti a už od 16-ti hodin, kdy začala prodejní výstava, bylo v sokolovně plno zájemců, kteří zakoupením keramiky nebo obrázku přispěli ke zdaru této akce.

Koncert zahájila úvodním slovem starostka města a radní Pardubického kraje paní Marie Málková společně s ředitelem ZUŠ Petrem Šottou. Průvodní slovo téměř jeden a půl hodinového koncertu měla Mgr. Simona Cacková. Zaplněný sál sokolovny vytvořil pro vystupující pěknou a důstojnou atmosféru. Pro některé z nich to bylo vůbec první veřejné vystoupení a zkušenost s mikrofonem.

Asociaci ZUŠ se podařila dobrá a unikátní věc. K těmto benefičním koncertům se přihlásily téměř všechny ,,zušky” v republice a většinou se uskutečnily ve stejný den a hodinu Z Pardubického kraje se k této akci aktivně přihlásilo 25 z 27 ,,zušek”.

Naše škola uskutečnila již v úterý 22.10. na své pobočce v Nasavrkách prodejní výstavu, jejíž výnos byl téměř 2.000 Kč, což byl dobrý základ. V Slatiňanech byl výtěžek z prodejní výstavy a dobrovolného příspěvku na koncert více než 7.000 Kč, takže celková suma činí přes 9.000 Kč. Peníze budou odeslány prostřednictvím SRPDŠ naší školy na ZUŠ Blatná, která byla těžce poškozena srpnovými záplavami.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se na této úspěšné akci podíleli, veřejnosti za jejich účast a finanční podporu a také Sokolu Slatiňany, který naší škole nezištně poskytl prostory své sokolovny a především panu S.Řidkému za osobní pomoc při přípravě koncertu a výstavy.

                                                                                                                Petr Šotta ředitel ZUŠ

 

Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 10.listopad 2002
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany