Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký

Koncem června proběhlo celostátní kolo soutěže ochránců přírody Zelená stezka – zlatý list ve Varvažově, kam se již potřetí podařilo probojovat naší hlídce ve složení Pavel Brůžek, Václav Kocián, František Kolek, Stanislav Fendrich, Martin Kvapil a Marek Štěpánek. Kluci se umístili na skvělém 2. místě. Hlídku připravovali Ivan Štěpánek a Radka Štěpánová.

V červenci jsme pořádali tři čtrnáctidenní stanové tábory. Děvčata prožila ten svůj v duchu Harryho Pottera, chlapci se zase vydali na cestu k Hoře osudu, aby mohli porazit Pána prstenů. Pod lákavými tématy táborových her se skrývala řada úkolů a zážitků, jejichž cílem bylo posunout mladé lidi na jejich (nejen) skautské stezce zase o Kousek dál.

V srpnu se v Šiškovicích konal Železnohorský lesní kurz – tedy vzdělávací kurz pro mladé vedoucí. Kromě jednotlivých oborů jako pedagogika, metodika, základy vývojové psychologie i zdravověda atd., jsem se věnovali praktickým činnostem (práce s nástroji, vyřezávání, drátkování atd.). Nechyběly ani náročné prožitkové hry, lanové aktivity, cyklistika…..Mezi lektory kurzu byli např. i spisovatel Miloš Zapletal a odbojář Lubor Šušlík. Ze Slatiňanského střediska se účastnilo 10 mladých vedoucích.

Chtěli bychom poděkovat všem našim členům, kteří pomáhali při likvidaci následků povodní v Kralupech nad Vltavou a u Sedlčan, obzvláště těm mladším Františku Kolkovi a Martinovi Kvapilovi.

V roce 2003 si bude naše středisko připomínat 70. výročí svého založení. U té příležitosti  budeme pořádat dvě velké akce:

                         8. 2. 2003   Skautskou akademii – pásmo scének, diapozitivů, písní a                     

                                             videozáběrů – tedy zábavný večer pro děti, rodiče a veřejnost

                         15.3. 2003   proběhne opět skautský ples 

                                             Srdečně Vás zveme již takto s předstihem a těšíme se na Vaši

                                             účast.

style='mso-spacerun:yes'>                                                                                                     Junák Slatiňany

 

Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 10.listopad 2002
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany