Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
23.8.2002 se konal další ročník atletické velké ceny Slatiňan. Stejně jako vloni měl mítink velmi dobrou úroveň. Ideálně vyšlo počasí a přijeli i kvalitní závodníci. Hlavní disciplínou byl běh na 800 m. Loňské vítězství obhajoval Karel Váňa z AC Čáslav,. Obhajoba se mu však nepodařila, když v dramatickém finiši podlehl Hubáčkovi z Nového Města na Moravě. V cíli bylo tedy přesně opačné pořadí oproti roku 2001. Závod byl nejen kvalitní, ale i početně obsazený a tak se konaly běhy "A" a "B". V závodě žen už tolik běžkyň nebylo a proto stačil jeden běh. I zde se bojovalo až do posledního metru. Vítězství nakonec vybojovala Anna Rohulánová z Nového Města nad Metují. Ovšem i další disciplíny měly výbornou úroveň. Padly dokonce dva rekordy stadionu. Postaraly se o to sprinterky. Zejména domácí /i když v dresu AC Pardubice/ Lenka Ficková na 200 m zaběhla výborný čas. A to rozhodně neběžela s plným úsilím neboť se stále zotavuje po dlouhodobém zranění. Na 400 m o desetinu rekordu posunula Věra Suchomelová ze Sprint klubu Čáslav. Z mužských disciplín vynikly výkony pardubického EGYDYHO v dálce a trojskoku a koulařů, kde hned tři pokořili 15 m. Zvítězil Sparťan Zdeněk Cejnar, před loňským vítězem Štefkem z Havířova. Běh na 10 km se běžel jako krajský přebor. Chyběl sice loňský suverén Robin Vohlídal z Dukly /kvůli povodni/, ale i tak se běželo rychle. Nejrychleji běžel Jaroslav Mazač z Úpice. Titul krajského přeborníka získal druhý v cíli Mojmír Svoboda z AFK Chrudim.

Výkonostně trochu za očekáváním zůstaly oba krátké běhy. Ale aspoň se mohli blýsknout naši dorostenci Pilař a Jiroušek.

Pořadatelé také děkují všem sponzorům, kteří se podíleli na hladkém průběhu závodů. Hlavním sponzorem byla Komerční banka Chrudim. Dále finanční částkou či hodnotnými cenami přispěly firmy Chladící systémy Chrudim, Stavební huť Slatiňany, OK sport Chrudim, Lékárna U Bílého orla Slatiňany, J.R.Running Sport Nasavrky, Strojírny Potůček, Stavební konstrukce Slatiňany, Nářadí Dvořáková, Potraviny Málek, Sklenářství Jelínek, DLT Slatiňany a papírnictví Adriana. Letos mezi sponzory patřilo i Město Slatiňany.